Wypożyczalnia samochodów w Gdańsku - gdzie tanio i wygodnie wynająć auto?

Nasze miasta są pełne samochodów, co szczególnie widać po korkach w godzinach szczytu, czy parkingach, na których ciężko znaleźć wolne miejsce. Mimo tego ciężko dostrzec rezygnację z tego stylu życia, bo auto to przede wszystkim wygoda i pewność, że w komfortowych warunkach dojedziemy do miejsca docelowego. Nawet jak przyjeżdżamy do nieznanego miasta, to często, zamiast korzystać z komunikacji publicznej, decydujemy się na wynajem samochodu. Tak jest między innymi w Gdańsku.

Wakacje w Gdańsku – czemu nie?

Gdańsk, wyjątkowe miasto, w którym na każdym kroku wyłania się piękno historii. Przez cały rok to miasto odwiedzane jest przez niezliczoną rzeszę turystów, bo popularność dorównuje innym znamienitym ośrodkom miejskim, jak Kraków, Wrocław i rzecz jasna stolica – Warszawa. Wakacje w Gdańsku to więc znakomity plan na spędzenie kilku-kilkunastu miłych dni, gdzie z jednej strony zapierająca dech w piersiach architektura, a z drugiej plaże i bliskość do innych ciekawych miejsc, jak Gdynia i Sopot. Do Gdańska bardzo łatwo się dostać niezależnie, czy mówimy o podróży samochodem, pociągiem, autobusem czy samolotem. I co ciekawe, ten ostatni środek transportu zyskuje coraz bardziej na znaczeniu, bo loty są tańsze, nie tylko międzynarodowe, ale i w granicach Polski.

Port Lotniczy w Gdańsku im. Lecha Wałęsy położony jest zaledwie 10 kilometrów od centrum miasta. Jest bardzo ważny w skali całego kraju, sklasyfikowany jako port lotniczy regionalny główny. Obecnie zajmuje 3 miejsce – tuż za warszawskim lotniskiem Chopina i krakowskimi Balicami, pod względem ważności. Bardzo możliwe, że planując podróż do tego trójmiejskiego miasta, wybierzemy właśnie samolot, a po przyjeździe, zamiast korzystać z taksówki bądź komunikacji publicznej, zdecydujemy się na wynajęcie auta. Gdzie to najlepiej zrobić, tak aby było tanio i wygodnie?

Wynajęcie samochodu online – najlepsza opcja

Jeśli rzeczywiście chcemy, aby tak było, nie możemy czekać do ostatniej chwili. Oznacza to, że warto samochód zarezerwować wcześniej. Jeśli zrobimy to dopiero na lotnisku, to koszty mogą być wyższe. Zdecydowanie lepiej i bardziej komfortowo wynająć je online, a taką możliwość udostępnia coraz więcej firm, jak Carfree. Ta wypożyczalnia samochodów w Gdańsku znajduje się właśnie w porcie lotniczym, dzięki czemu zaraz po przyjeździe czekał będzie na nas wysokiej jakości samochód.

Wynajęcie samochodu online

To naprawdę łatwe – wystarczy odwiedzić stronę carfree.pl i skorzystać z formularza rezerwacyjnego. Wybrać datę i godzinę, by poznać koszt wynajmu. Nie musimy się obawiać dodatkowych opłat czy kaucji, bo wszystko, co mamy zapłacić zostanie nam przedstawione od razu, bez żadnych  ukrytych kosztów. Zawsze też możemy liczyć na pomoc Carfree, niezależnie od tego, czy przylatujemy do Gdańska w godzinach szczytu, czy może w środku nocy, bo infolinia dostępna jest 24 godziny na dobę. Nie ma więc obawy, że w razie ewentualnych problemów zostaniemy na lodzie.

Co dodatkowo warto wiedzieć?

Carfree podstawia auta w 15 miastach w Polsce, a to klient decyduje o tym, w jakim miejscu chce odebrać samochód. Żeby wynająć potrzeba niewiele, bo prawo jazdy i kolejny dokument potwierdzający tożsamość, czyli dowód osobisty lub paszport. Liczy się wiek, a więc każdy, kto ukończył 21 lat (i ma prawo jazdy od co najmniej roku) może skorzystać z usługi. Zawsze też można przedłużyć wynajem – w tym celu trzeba (chociaż na dzień przed zwrotem samochodu) poinformować o tym pracownika Carfree – dzwoniąc po prostu na infolinię.

Wybierając się do Gdańska na wakacje, czy w ramach wizyty biznesowej, pamiętajmy, że można tanio, wygodnie i szybko wynająć samochód, by sprawniej poruszać się po mieście.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here