Marzy ci się niezapomniana, pełna wrażeń egzotyczna przygoda? Wybierz się na wakacje do Kenii! W poniższym artykule wyjaśniamy, co ciekawego może zaoferować ten fascynujący kraj.

Kenia zachwyca niespotykanym bogactwem fauny i flory. Znajdziemy tam bezkresną sawannę, lasy tropikalne, czy cudowne wybrzeże pokryte piaszczystymi, białymi plażami. Wybierając się w te rejony, warto rozważyć nie tylko czysty relaks w otoczeniu bezkresnego oceanu, ale również wyprawę na safari, nurkowanie wśród raf koralowych czy odwiedzenie kenijskich parków narodowych oraz rezerwatów przyrody. Decyzję o wyjeździe dobrze jest jednak podjąć odpowiednio wcześniej – wybierając podróż w ramach oferty first minute (np. https://www.tui.pl/first-minute-lato) można naprawdę sporo zaoszczędzić.

Beztroski relaks na śnieżnobiałych plażach

Diani Beach to niespotykanie długa, pokryta śnieżnobiałym piaskiem kenijska plaża. Świetnie sprawdza się jako miejsce na dłuższe spacery i sceneria do robienia fantastycznych zdjęć. Spotkamy tam również wielu miłośników sportów wodnych. Jeśli oczekujemy mniejszego nagromadzenia wczasowiczów, możemy wybrać się na Tiwi Beach – plażę spokojniejszą, ale równie piękną. W jej pobliżu znajdziemy również cudowną rafę koralową.

Parki narodowe i rezerwaty przyrody

Odwiedzając Kenię można liczyć na kontakt ze wspaniałą egzotyczną roślinnością i potęgą afrykańskiej przyrody. Uświadczymy jej przede wszystkim w rezerwatach i parkach narodowych, np. Amboseli, Tsavo, Taita Hills czy Nakuru. W tym ostatnim będziemy mieli okazję zobaczyć tysiące flamingów oraz pelikanów; krokodyle i hipopotamy spotkamy w Tsavo West i Tsavo East. Najbardziej niezapomniana będzie jednak wizyta w Amboseli, gdzie ujrzymy całe mnóstwo spacerujących dzikich zwierząt – w tle ośnieżonego Kilimandżaro. Do każdego z tych miejsc koniecznie zabierzmy dobry aparat fotograficzny oraz lornetkę.

Nurkowanie wśród raf koralowych

Czyste i bardzo ciepłe wody Oceanu Indyjskiego (temperatura waha się od 24 do 31C!) sprawiają, że kenijskie wybrzeże możemy zaliczyć do ścisłej czołówki najlepszych miejsc do nurkowania. Na miłośników takiej rozrywki czeka również niepowtarzalne bogactwo przybrzeżnych raf koralowych, w sąsiedztwie których można też spotkać mnóstwo najróżniejszych gatunków, kolorowych ryb. Na tych bardziej doświadczonych nurków czeka otwarte morze pełne delfinów i marlinów, a także… wraków statków.

W praktyce, powodów dla których warto wybrać się do Kenii jest znacznie więcej. O innych atrakcjach, które powinny zachęcić cię do takiej egzotycznej podróży przeczytasz na stronie: https://www.tui.pl/wypoczynek/kenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here