Przyjeżdżasz do Torunia w celach turystycznych? Zobacz, w jakiej okolicy warto się zatrzymać

Toruń, w powszechnej świadomości wielu mieszkańców Polski, kojarzy się przede wszystkim z zabudową z czerwonej cegły, Zamkiem Krzyżackim, piernikiem, Mikołajem Kopernikiem oraz jednym, dość kontrowersyjnym duchownym mającym swoje własnej radio. Miasto ma jednak do zaoferowania znacznie więcej, trzeba tylko chcieć to odkryć. Jeżeli planujesz wkrótce wyjazd do Torunia, zobacz, która z lokalizacji będzie odpowiednia do wyboru miejsca noclegowego, stanowiącego bazę wypadową do zwiedzania miasta.

Fajne noclegi w Toruniu? Wybierz pokój zlokalizowany na Starym Mieście

Nieopodal Muzeum Toruńskiego Piernika, swoją drogą największego muzeum piernika w Europie, znajduje się wiele noclegów, zarówno w hotelach, jak i kwaterach prywatnych. Jeżeli lokalna tradycja i wypieki są dla ciebie interesujące, koniecznie odwiedź Żywe Muzeum Piernika i na własnej skórze poczuj wielowiekową tradycję. Miejsce to zostało wyróżnione prestiżową nagrodą branży turystycznej – Złotym Certyfikatem Polskiej Organizacji Turystycznej.

Toruń nie tylko piernikiem stoi. To miasto o bogatej tradycji obronnej, o czym świadczy między innymi imponujących rozmiarów Zamek Krzyżacki. Na tym jednak nie koniec. Jak wszyscy wiedzą, w Toruniu mieszkał Mikołaj Kopernik – znany polski astronom. To dlatego w mieście znajduje się Planetarium im. Władysława Dziewulskiego. Po wizycie w tym miejscu, warto udać się do Domu Mikołaja Kopernika. Pomnik Mikołaja Kopernika w Toruniu to kolejny zabytek związany z wybitnym Polakiem, który wstrzymał Słońce, ruszył Ziemię. Wart odwiedzenia w mieście jest również Dom Legend Toruńskich, Kamienica pod Gwiazdką, platforma widokowa z panoramą miasta czy Krzywa Wieża. Jeżeli cenisz sobie wydarzenia muzyczne, zajrzyj do gmachu Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej. Wśród nowoczesnych obiektów miasta zasługujących na uwagę jest multimedialna fontanna Cosmopolis, funkcjonująca od kwietnia 2018 roku.

Jeżeli cenisz sobie bliskość obiektów architektonicznych o unikalnym charakterze i lubisz być w centrum wydarzeń, zarezerwuj nocleg w samym sercu Torunia, czyli na Starym Mieście. Będziesz mieć wszędzie blisko, a piesze zwiedzanie miasta pozwoli ci dokładniej je poznać. Znajduje się tu wiele sieciowych hoteli, mających swoje siedziby w różnych miastach Polski. Jeżeli cenisz sobie stabilizację, nie lubisz elementu zaskoczenia i chcesz mieć pewność, że się nie zawiedziesz, wybierz jeden z nich. Natomiast jeżeli wolisz niespodzianki i cenisz miejsca, w których czuć magię, zdecyduj się raczej na prywatne apartamenty, lub nocleg w jednym z tutejszych gościńców.

Jeszcze inną opcją jest znalezienie noclegu blisko samej Twierdzy Toruń Fort IV, sporo oddalonej od centrum miasta, za to znajdującej się w urokliwej i wyjątkowej okolicy.

Czeka Cię impreza firmowa w Toruniu? Sprawdź, który nocleg będzie dla Ciebie idealny

Toruń to również popularne miejsce imprez firmowych i integracyjnych. Wiele wydarzeń dla przedsiębiorców odbywa się w Centrum Kulturalno-Kongresowym Jordanki. Jeżeli wybierasz się na taki event, zdecyduj się na nocleg w którymś w ulokowanych w centrum hoteli. Wówczas będziesz mieć łatwy powrót do domu – czy to pieszo, czy też taksówką, bez konieczności błądzenia po całym mieście i marnowania czasu na dojazdy. Jeżeli wybierasz się na konkretny koncert lub imprezę plenerową, zanim zarezerwujesz miejsce noclegowe, przejrzyj mapę miasta i wybierz hotel lub kwaterę prywatną zlokalizowaną w bezpośrednim sąsiedztwie klubu. Po całym dniu atrakcji zdecydowanie szybciej dotrzesz do pokoju i udasz się na zasłużony odpoczynek.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here