moda

Świat kosmetyczny coraz mocniej zwraca się w stronę czystej natury. No i dobrze! To ona jest czymś absolutnie najlepszym dla skóry, bo to ona – w przeciwieństwie do chemicznych detergentów, czyli mocno sztucznych kosmetyków – nigdy nie będzie jej szkodzić. Grono naturalnych kosmetyków z dnia na dzień coraz bardziej się powiększa.

Dziś występują w nim już nie tylko roślinne kremy, balsamy i mleczka, ale też i… różnego rodzaju kosmetyki do demakijażu, wśród których największą popularność zyskały zdecydowanie oleje. Jak się więc okazuje, nawet makijaż może zostać usunięty przy pomocy samych naturalnych substancji. A warto przeprowadzić go właśnie w taki sposób. Skoro demakijaż jest wykonywany codziennie, to używane przy nim produkty mają częsty kontakt ze skórą i dosadnie na nią oddziałują. Mogą ją albo wypielęgnować i poprawić jej kondycję (a zarazem i wygląd), albo jej zaszkodzić i doprowadzić do podrażnienia albo np. pogłębić trądzik. Aby więc demakijaż był skuteczny, a zarazem nieszkodliwy dla skóry, najlepiej na dobre przestać go przeprowadzać przy użyciu zwykłych mleczek czy nawet droższych płynów micelarnych. Olej jest o wiele lepszym kosmetykiem w tej kategorii. No i jest to kosmetyk naturalny. A to dla każdej kobiety powinno mieć spore znaczenie.

Taki olej trzeba jeszcze dobrze dopasować do skóry i oczywiście nauczyć się go używać. A dlaczego warto to zrobić? Przede wszystkim dlatego, że oleje są dwuwymiarowymi produktami. Z jednej strony mają służyć głównie do zmywania makijażu. Świetnie radzą sobie z rozpuszczaniem i usuwaniem kolorowych kosmetyków ze skóry czy nawet rzęs bądź brwi, ale zawsze przy okazji wykazują się działaniem pielęgnacyjnym, wynikającym z ich składu oraz różnych naturalnych właściwości. Pod wpływem takiego demakijażu skóra będzie pięknieć w oczach. Z dnia na dzień zacznie nabierać wyjątkowego blasku, na pewno stanie się też dużo gładsza i bardziej promienna.

Przy pomocy niektórych olejów możliwe jest nawet zredukowanie ilości niedoskonałości czy zlikwidowanie mniejszych bądź większych przebarwień. Większość kosmetyków tego rodzaju ma też zdolność do łagodzenia stanów zapalnych. Oleje są naprawdę świetne. A wbrew pozorom demakijaż twarzy może być przeprowadzany z ich pomocą nawet na skórze tłustej oraz tej mieszanej. W przypadku tych dwóch typów skóry należy jednak celować w oleje zdolne do absorbowania nadmiaru sebum i ogólnie hamujące lub spowalniające produkcję łoju. Warto też testować je początkowo na niewielkich fragmentach skóry i sprawdzać w ten sposób, jak się one rzeczywiście sprawdzają.

Mając już zakupiony jakiś dobry olej do demakijażu, trzeba po prostu zacząć go używać. I robić to regularnie! Niektórym kobietom wciąż niestety zdarza się zapomnieć o demakijażu. Czasami nawet celowo go nie wykonują, bo wracają późno wieczorem z pracy i są już tak zmęczone, że ledwo co przebierają się w piżamę, by zaraz potem od razu rzucić się na łóżko. A niezależnie od tego, o której wróci się do domu, jeżeli na twarzy wciąż występuje makijaż, trzeba przeprowadzić demakijaż twarzy. Dobry olej do demakijażu pozwoli to zrobić bardzo szybko. Nie trzeba trzeć nim oczu czy nawet wylewać go najpierw na waciki kosmetyczne. Wystarczy niewielką jego ilość wsmarować w skórę, rzęsy i brwi, a następnie to wszystko dokładnie spłukać, pozbywając się w ten sposób i zanieczyszczeń, i resztek kosmetyków kolorowych. Codzienne przeprowadzanie demakijażu to podstawa skutecznej i dobrej pielęgnacji. Bez tego kroku żadna skóra nie będzie w dobrym dla niej stanie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here