szafa

Przynależność do grona myśliwych i posiadanie w domu broni zobowiązuje jednocześnie do wyposażenia go w odpowiednią szafę pancerną lub sejf meblowy. Jeśli więc właśnie dołączyłeś do osób, które posiadają pozwolenie na broń i zamierzasz ją kupić, zacznij od wyboru odpowiedniego, bezpiecznego schowka. Z pomocą przyjdą ci specjalistyczne meble marki FX Meble.

Broń długa czy krótka?

W zależności od rodzaju broni, którą planujesz kupić i której będziesz używał, musisz posiadać dostosowany do niej rodzaj mebla zabezpieczającego.

W przypadku broni krótkiej, takiej jak pistolet, wystarczy ci właśnie sejf meblowy. Z kolei, jeśli zamierzasz korzystać z broni długiej, musisz wyposażyć się w szafę pancerną. Muszą one posiadać klasę bezpieczeństwa S1 (europejski certyfikat bezpieczeństwa), która mówi, iż można w nich przechowywać broń palną i amunicję. Powinny być także wyposażone w solidne zamki: kluczowe, szyfrowe lub elektroniczne.

Chyba nikomu nie trzeba tłumaczyć, jak ważne jest zachowanie wszystkich zasad bezpieczeństwa w przypadku posiadania broni palnej w domu. Jest ono niezbędne, aby niepowołane osoby, jak choćby dzieci, nie dostały się do broni i nie zrobiły komuś lub sobie krzywdy. Dlatego zawsze broń należy przechowywać w odpowiednim dla niej meblu, do którego dostęp mają jedynie upoważnione osoby. Nigdy nie należy pozostawiać jej w przypadkowym miejscu.

Sejfy meblowe

Sejfy meblowe ML marki FX Meble spełniają wymagania pod względem bezpieczeństwa i konstrukcji, dzięki czemu mogą służyć przechowywaniu w nich broni krótkiej. W zależności od wybranego modelu, mogą mieć różną wielkość, która pozwala na zamontowanie w nich między innymi dodatkowej półki lub skrytki. Ta ostatnia może być zamykana na oddzielny zamek.

Co niezwykle ważne, sejf meblowy ML będzie przeznaczony również dla wszystkich osób, które posiadają w domu broń ostrą. Oczywiście, może służyć także do przechowywania w nim innych, cennych przedmiotów, takich jak biżuteria, kosztowności czy niezwykle ważne dokumenty.

Jego zaletą jest solidna, metalowa konstrukcja, a także wyposażenie w zamek szyfrowy, elektroniczny lub kluczowy, spełniający normę bezpieczeństwa, narzuconą przez polskie i europejskie prawo. Dzięki temu idealnie chroni zawartość przed dostępem osób niepowołanych.

Szafy pancerne

Szafy pancerne FX Meble dedykowane są przechowywaniu w nich broni długiej i krótkiej, a także amunicji. Doskonale sprawdzą się w domu osoby, która posiada kilka różnych rodzajów broni i pragnie wszystkie je dobrze zabezpieczyć przed dostępem niepowołanych osób. Szafy zostały bowiem – podobnie jak wspomniane już sejfy – wyposażone solidną konstrukcję, a także zamki, dzięki czemu spełniają wymogi bezpieczeństwa i posiadają klasę S1.

W zależności od swojej wielkości, szafy pancerne FX Meble mogą pomieścić nawet do dziesięciu sztuk broni długiej, posiadają dodatkowe, zamykane skrytki oraz miejsca, specjalnie przygotowane na przechowywanie w nich wyciorów czy amunicji. Odznaczają się niezwykłą funkcjonalnością i bezpieczeństwem.

Nie tylko do domu

Szafy pancerne i sejfy powinny stać się niezbędnym elementem wyposażenia nie tylko w domu myśliwego. Posłużą one również przechowywaniu broni i amunicji w każdym klubie sportowym, zajmującym się strzelectwem, czy na strzelnicach. Idealnie sprawdzą się w miejscach, w których wysoki poziom bezpieczeństwa gwarantowany jest przez posiadanie broni palnej, ta zaś musi znajdować się w odpowiednim meblu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here