Przyczepka samochodowa umożliwia wygodne przewożenie dużych przedmiotów. Ułatwia nam to życie i pomaga na przykład w razie konieczności przeprowadzki. Popularne stają się również specjalne przyczepy mieszkalne, które w czasie wakacji pozwalają nam być mobilnymi i spędzać wygodnie noce bez konieczności korzystania z usług hoteli.

Prawo jazdy kategorii B uprawnia kierowcę do prowadzenia pojazdu do 3,5 tony. Dodatkowo do samochodu można dołączyć przyczepkę o masie do 750 kilogramów. W przypadku gdy samochód wraz z przyczepką przekraczają masowo ponad 4250 kilogramów konieczne są dodatkowe uprawnienia.
Uprawnienie B96 daje więcej możliwości w kwestii prowadzenia pojazdów z przyczepami. Dzięki temu gabaryty zestawu mogą przekroczyć 4250 kilogramów, przy zastrzeżeniu, że auto musi być, o co najmniej 1/3 większe od masy przyczepy. Uzyskanie tego uprawnienia wiąże się z koniecznością zdania egzaminu, jednak nie wymaga kończenia kursu.

Kategoria B + E daje nam największe możliwości. Dzięki temu uprawnieniu możemy prowadzić auto o masie do 3500 kilogramów z dołączoną przyczepą o takiej samej masie. W zależności od potrzeb każdy może znaleźć rozwiązanie odpowiednie dla siebie.

www.starszeauta.pl

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułBiegać czy chodzić?
Następny artykułA MOŻE ZROBIĆ KURS?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here