Jak wybrać kompresor do użytku profesjonalnego?

Kompresory, czyli inaczej sprężarki powietrza są dostępne na rynku od ponad 100 lat! Tak, nam też ciężko w to uwierzyć. Jednak z drugiej strony, nie ma się czemu dziwić, ponieważ mogą być one wykorzystywane do bardzo wielu czynności. Kompresory są używane w wielu dziedzinach. Są tak popularne, ponieważ działają na powietrze. Mówiąc w ogromnym skrócie. A powietrze jest bezpieczne, elastyczne, czyste (chociaż w teorii). Z tego względu stało się rewelacyjnym nośnikiem energii. Kompresory sprzed 50 lat to zupełnie inne urządzenia, niż te dostępne obecnie. Przeszły naprawdę ogromny rozwój technologiczny. Teraz dobrej jakości kompresor jest urządzeniem po prostu niezawodnym. Przez to stał się niezbędny w większości zastosowań, do których się go używa.

W jakich dziedzinach są potrzebne kompresory?

Tak samo jak w odniesieniu do innych narzędzi, urządzenia pneumatyczne oraz sprężarki, które służą do ich napędzania pozwalają każdemu oszczędzić czas i pieniądze. Po prostu wszystkie zadania wykonuje się o wiele szybciej i dokładniej. Większość narzędzi i urządzeń, które są zasilane sprężonym powietrzem jest dużo bardziej wydajna i z reguły lżejsza niż klasyczne narzędzia elektryczne. Sprzęt pneumatyczny znajduje swoje zastosowanie praktycznie w każdym sektorze przemysłu i sług. Można tutaj wymienić chociażby przemysł lotniczy, samochodowy, a nawet spożywczy. W tekstyliach oraz w stomatologii takie urządzenia również się bardzo przydadzą. Mając świadomość, jak szerokie zastosowanie mają kompresory, czasami niezwykle trudno jest wybrać odpowiednie urządzenie do swojej firmy. Dlatego przy wyborze kompresora, warto zadać sobie kilka pytań. Znajdziesz je i odpowiedzi na nie w dalszej części tego tekstu.

Jakie powinno być ciśnienie pracy kompresora?

Zdecydowana większość narzędzi oraz urządzeń, które są zasilane sprężonym powietrzem potrzebuje pewnego minimum ciśnienia, aby mogło prawidłowo działać. Gdy ciśnienie w kompresorze będzie zbyt niskie, to zasilane nim urządzenie może w ogóle się nie włączyć lub pracować bardzo wolno, a przecież nie o to w tym wszystkim chodzi. Klasyczne narzędzia i urządzenia nie potrzebują ciśnienia pracy większego niż 6-10 barów. Odpowiednią decyzją będzie zakup kompresora, który będzie wytwarzał ciśnienie o 20% wyższe od wymaganego. Sprawdź więcej szczegółów o kompresorach na stronie: https://kompresory.org/.

W jaki sposób określić potrzebną wydajność kompresora?

W tym przypadku najważniejsze jest ustalenie, jakie jest zapotrzebowanie powietrza konkretnego urządzenia, które będzie podłączone pod sprężarkę. Musisz również sprawdzić, czy wydajność efektywna, czyli tłoczna kompresora znajduje się w tym zakresie. Radzimy Ci, żebyś dodał 30 procent do zapotrzebowania powietrza dla urządzenia. Dzięki temu utrzymasz racjonalny zapas, na przykład wtedy, gdy układ będzie nieszczelny. Musisz również sprawdzać wyłącznie wydajność efektywną kompresora, bo wydajność ssawna, czyli ta, którą podają producenci jest zazwyczaj o 30 procent wyższa.  To może wprowadzić w błąd osoby, które po raz pierwszy kupują kompresor dla swojej firmy. Bardzo ważny jest wybór kompresora od sprawdzonego i pewnego producenta. Jeżeli szukasz godnego polecenia sklepu internetowego z kompresorami, sprawdź Kompresory.org. Tutaj znajdziesz profesjonalny sprzęt, który posłuży w Twojej firmie przez lata.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here