Czym jest EDC

EDC, czyli Everyday Carry to zestaw przedmiotów, które przydają się na co dzień. Nie ma tu jednak sztywnych reguł, co powinno znaleźć się w takim zestawie. Chodzi o to, aby były to produkty przydatne m.in. w wyjątkowych czy kryzysowych sytuacjach. Co warto wybrać, by stworzyć praktyczny zestaw EDC? Co jeszcze dobrze jest o nim wiedzieć? Na te pytania odpowiadamy w niniejszym artykule.

EDC – na co dzień, podręcznie i w kieszeniach

Zestaw EDC dla każdego z nas może oznaczać co innego. Generalnie chodzi o rzeczy, które mamy ze sobą codziennie, mieszczą się one w kieszeni i łatwo i szybko można je zastosować. Na tym polega główna filozofia tworzenia takiego zestawu. Powinny to być funkcjonalne produkty, dzięki którym uda się nawet przetrwać w trudnych, kryzysowych sytuacjach. Takie elementy nadające się do stworzenia indywidualnego zestawu EDC można znaleźć na stronie https://karaluch.com.pl/.

Tworząc własny zestaw dobrze jest pamiętać o tym, gdzie najczęściej się wybieramy czy wyjeżdżamy, co uważamy za najbardziej potrzebne, jaki produkty czy rzeczy są w naszym odczuciu niezbędne. Przyjmuje się jednak, że EDC powinien zawierać coś ostrego, ale i świecącego, ponadto źródło ognia, a także telefon.

Czym powinno się charakteryzować wyposażenie EDC

EDC to elementy, które powinny być nie tylko praktyczne, lecz również lekkie i niewielkie. Z tego względu mówi się o produktach, które najczęściej mieszczą się w kieszeniach. Łatwo je ewentualnie zapakować do plecaka, torby czy nerki, nie zajmują zbyt wiele miejsca, nie wpływają znacząco na wagę chociażby noszonego plecaka.

Produkty, które znajdą się w indywidualnie zorganizowanym zestawie EDC, muszą być również łatwe do zastosowania, bez specjalnego przygotowania czy konieczności korzystania z dodatkowych elementów. Po prostu wyciągamy je z plecaka czy kieszeni i od razu jesteśmy w stanie z nich skorzystać.

Zestaw EDC na różne okazje

Zanim skompletujemy konkretny zestaw EDC, zastanówmy się, w jakich okolicznościach najczęściej będziemy z niego korzystać. Innych rzeczy potrzebujemy codziennie wyjeżdżając do pracy czy szkoły, a zupełnie odmienne elementy są nam przydatne, gdy planujemy wyprawę na górskie szlaki. Jeszcze inne staną się obowiązkowym wyposażeniem, gdy czeka nas prawdziwy, ekstremalny wręcz survival.

Przykładowe wyposażenie zestawu EDC

Wśród przykładowych, ale i najchętniej wybieranych produktów do przygotowania zestawu EDC, znajdują się noże, np. składane, scyzoryki czy wielofunkcyjne multitoole. Do tego latarka – sprawdzi się ta najzwyklejsza, ale i z dodatkowymi funkcjami, np. możliwością ładowania telefonu. Ponadto zegarek, kompas, folia termiczna, wieczna zapałka czy gwizdek. Warto również pomyśleć o zorganizowaniu podręcznej apteczki, która sprawdzi się nie tylko w warunkach prawdziwego survivalu.

Przemyślmy, czego oczekujemy od podręcznego, indywidualnego zestawu EDC, na jakie okazji najczęściej będziemy go zabierać, a także, czy chcemy zmieścić go w kieszeni, czy jednak przeznaczamy na niego nieco więcej miejsca, np. w plecaku. Dzięki temu znajdziemy produkty, które spełnią wszystkie stawiane przez nas wymagania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here