Co warto zobaczyć w Ostrawie?

Ostrawa jest na trzecim miejscu w Czechach pod względem liczby mieszkańców. To miasto często bywa porównywane do Katowic – również słynie z przemysłu. Osoby, które odwiedziły oba miasta przyznają, że to jednak Ostrawa ma do zaoferowania turystom więcej wartych odwiedzenia miejsc. Chociaż to miasto nie może pochwalić się zapierającymi dech w piersi zabytkami czy budowlami, mimo wszystko przyciąga turystów. Wśród osób odwiedzających Ostrawę jest wielu Polaków, którzy przybywają do miasta na zakupy, aby odwiedzić znane kluby czy poznać kolejny punkt na liście czeskich miast.

Zastanawiając się nad podróżą do Ostrawy, warto wziąć pod uwagę przyjazd do miasta w momencie, kiedy odbywa się tam Colours of Ostrava, czyli międzynarodowy festiwal muzyczny, który od 2002 roku odbywa się właśnie w Ostrawie. Od kilku lat ten niezwykły, wielogatunkowy festiwal odbywa się na terenie postindustrialnego kompleksu Dolni Vitkovice, który przyciąga fanów niezwykłej muzyki oraz oryginalnych miejsc.

Będąc w Ostrawie, warto odwiedzić muzea, które w dużej mierze są związane z przemysłem. To obowiązkowe punkty wycieczki dla każdego turysty. Na tle ostrawskich muzeów wybija się Muzeum Ostrawskie, które przedstawia historię miasta oraz okolic. Warto zarezerwować na zwiedzanie około 2 godzin – część historyczna, artystyczna oraz przyrodnicza są niezwykle absorbujące! Zapaleni turyści mogą się również wybrać do Muzeum Straży Pożarnej oraz Muzeum i galerii Mlejn.

Podsumowując, Ostrawa jest miastem wartym odwiedzenia. Już sam spacer po mieście może dostarczyć nowej dawki wiedzy oraz wrażeń!

http://www.kobietaimoda.pl/

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułNa ból gardła?
Następny artykułSklep converse

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here