To jedno z ciekawszych miast, jakimi mogą się pochwalić Włochy. Bergamo zachwyca pięknymi zabytkami oraz wyjątkową atmosferą. Kto w czasie wycieczki po Europie trafi do tego miasta, ten z pewnością żałować nie będzie. Jakie atrakcje zasługują tu na szczególne wyróżnienie?

Biura podróży, które zajmują się organizacją wycieczek do Bergamo, mogą nas zaskoczyć długą listą atrakcji, którym warto tu poświęcić swój czas. To włoskie miasto to ciekawa architektura oraz budowle, w gronie których nie brak unikalnych perełek. To najciekawsze miasto na terenie Lombardii przyciąga wspaniałymi atrakcjami i zabytkami, obok których nie można przejść obojętnie. Miłośników współczesnej zabudowy może oczarować Bergamo Bassa, z kolei dla miłośników historii ważnym punktem w programie wycieczki po tym mieście będzie wizyta na terenie Bergamo Alta. Ta wspaniała starówka to jeden z turystycznych hitów państwa włoskiego, zatem spacer po jej terenie polecany jest każdemu turyście odwiedzającemu Bergamo. Można tu podziwiać wspaniałe domy mieszczańskie oraz pałace, które swą formą nawiązują do wyjątkowego stylu weneckiego. Na terenie Bergamo nie zabraknie też atrakcji dla tych, których fascynuje sztuka gotycka. Z elementami typowymi dla tego stylu można się tu spotkać w wielu miejscach.

Czym jeszcze mogą nas tu oczarować Włochy? W czasie wycieczki po tym mieście szybko można się przekonać, że Bergamo to świetne zagospodarowanie oraz doskonale rozwinięta infrastruktura turystyczna. Tu każdy z nas może znaleźć dla siebie noclegi w przytulnym miejscu, dzięki czemu zwiedzanie miasta stanie się jeszcze ciekawszym i przyjemniejszym doświadczeniem.

http://warsawovernight.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here