Zmywarka gastronomiczna - same fakty

Zmywarka gastronomiczna to sprzęt potrzebny dzisiaj we właściwie każdym lokalu gastronomicznym. Co warto wiedzieć o tym urządzeniu? Poniżej zostaną przedstawione najważniejsze informacje.

Zmywarki gastronomiczne różnią się między sobą pod kątem programów oraz naczyń, do jakich się nadają.

To jest pierwszy i bardzo ważny fakt, na jaki musimy zwrócić uwagę wybierając odpowiednie dla nas zmywarki gastronomiczne. Oczywiście w ofercie znajdują się różnego rodzaju zmywarki uniwersalne, jednak czasem bardziej będzie opłacało się nam zakupić jedną ze zmywarek właśnie przeznaczonych do różnego typu naczyń.

Kiedy pojawią się takie sytuacje? Przykładowo, jeśli w naszym lokalu mamy bardzo dużo blach i często pieczemy różne rzeczy. Wówczas nie dość, że na normalnych programach bardzo trudno jest je doprać, to jeszcze niestety myjąc takie ciężkie rzeczy z delikatnymi naczyniami, niszczymy te drugie.

Zmywarka gastronomiczna musi mieć warunki do podłączenia

Wybierając zmywarkę do domu w zasadzie patrzymy tylko i wyłącznie na jej jakość, pojemność itp. Nie musimy się zastanawiać, czy ciśnienie, jakie mamy w domu wystarczy dla tej zmywarki. W przypadku zmywarek gastronomicznych wszystko wygląda jednak nieco inaczej.

Przykładowo, jeśli nie mamy wystarczającego właśnie ciśnienia wody, to musimy wybrać model zaopatrzony w pompę wspomagającą płukanie. Z kolei jeśli nie posiadamy otworu umieszczonego w podłodze, to konieczna jest zmywarka gastronomiczna zaopatrzona w pompę spustową.

Różne funkcje, tryby mycia oraz dozowniki

Warto jeszcze podkreślić,że nie wszystkie zmywarki gastronomiczne posiadają wbudowany dozownik płynu myjącego. Jeśli nie chcemy go aplikować ręcznie, to warto poszukać jednak modelu z takim automatycznym dozownikiem.

Co więcej także nawet zmywarki uniwersalne różnią się między sobą różnymi specjalnymi funkcjami oraz trybami mycia. Przykładowo nie każda z nich ma też opcję wyparzania, która dla niektórych lokali gastronomicznych powinna być w zasadzie pewnym standardem bhp. Podobnie jest z kwestią uzdatniania wody – warto sprawdzić, czy na pewno model zmywarki gastronomicznej, który posiadamy, zaopatrzony jest w taki uzdatniacz.

Podsumowując wybór odpowiedniej zmywarki gastronomicznej na pewno powinien być przemyślany.

Zmywarka gastronomiczna znajdziesz w ofercie Gastroprodukt.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here