Zastawa porcelanowa dla dzieci? Sprawdź, jak wygląda

Zwierzaczki, bohaterzy z kreskówek i mnóstwo kolorów – takie naczynia z pewnością ucieszą nie jedno dziecięce oko podczas posiłku. Rodzice coraz większa uwagę przykładają nie tylko co jedzą ich pociechy, ale także z czego zrobione są naczynia ich dzieci. W tej kwestii coraz większą popularnością cieszą się naczynia wykonane z porcelany. Na co zwracać uwagę przy okazji wybierania naczynia dla najmłodszych? Odpowiemy na to pytanie i przedstawimy kilka fajnych zestawów dla milusińskich.

W czym podawać posiłki dzieciom?

Naczynia, w których chcemy podawać żywność dzieciom muszą charakteryzować się wysoką jakością, ale też atestami, by mieć pewność, że naczynia są w pełni dopuszczone do kontaktu z pożywieniem. Ważne, by szczególnie zadbać o materiał wykonania zastawy i pamiętać, że często w reakcje z talerzami czy miskami, tworząc szkodliwe związki chemiczne.

Nie wszystkie naczynia są odpowiednie do serwowania w nich ciepłych posiłków, dlatego zwróć uwagę na to, czy potencjalny zestaw dla malucha może mieć kontakt z wysoką temperaturą. Jedną z najbardziej bezpiecznych opcji jest zakupienie porcelanowej zastawy dla dzieci, która dekorowana jest wyłącznie z użyciem atestowanych i nieścieralnych druków. Podczas wyboru zastawy sprawdź również, czy poszczególne elementy można zmywać w zmywarce. To ważne, ponieważ przy dzieciach, zwłaszcza przy tych najmłodszych, należy mieć oczy szeroko otwarte, więc korzystanie ze zmywarki jest po prostu wygodne i mniej czasochłonne niż standardowe zmywanie.

Propozycje zastawy porcelanowej dla dzieci

Wybierając porcelanę dla dziecka warto sprawdzić asortyment sklepu Home and Passion, który posiada wiele różnych wzorów dedykowanych dla najmłodszych klientów. Porcelanowe naczynia ozdobione są kwiatkami, zwierzątkami oraz występują w wielu kolorach, dzięki czemu przypadną do gustu i młodszym i starszym dzieciom. Poszukując w naczyniach funkcjonalności warto zainteresować się talerzami z przegródkami wykonanymi z melaminy, co sprawia, że się trwałe i lekkie. Talerze te są dopuszczone do kontaktu z żywnością, nie zawierają szkodliwych substancji i dodatkowo można je myć w zmywarce, czyli posiadają wszystko, czego wymaga się od naczyń dla naszych pociech. Uzupełniająco w ofercie sklepu znajdują się także kubki wykonane z tego samego materiału, miseczki, talerze ze zwierzaczkami oraz zestawy z widelcem i łyżką w urocze chmurki. Wszystkie naczynia w ofercie Home and Passion, które są skierowane do najmłodszych, nie posiadają ostrych krawędzi, więc nie ma również obaw o to, że dziecko pokaleczy się podczas posiłku.

Jest wiele rzeczy, o których musisz pamiętać podczas wyboru zastawy dla dzieci:

  • kontakt z wysokimi temperaturami,
  • możliwość zmywania w zmywarce,
  • ostre krawędzie i niezbędne atesty.

Porcelanowa zastawa, jako jedna z najbardziej bezpiecznych świetnie sprawdzi się w roli naczyń dla maluchów, do tego występuje w ciekawych motywach, dlatego możesz mieć pewność, że dziecko z przyjemnością będzie korzystać ze swoich naczynek.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here