Zamki do drzwi chińskich

Coraz większą popularnością cieszą się drzwi chińskie, które są stosunkowo tanie. Ich nazwa nie oznacza, że zostały wyprodukowane w Chinach. Nazwa ta oznacza drzwi tanie, gorszej jakości. Można je kupić w marketach budowlanych już za kilkaset złotych. Ich słabą stroną jest zdecydowanie jakość i często (choć nie zawsze) niska trwałość. W przypadku, gdy jednak nie mamy funduszy, by zainwestować w droższe drzwi, to wybór drzwi chińskich może być ratunkiem. 

Rodzaje zamków

Wśród zamków do drzwi wyróżniamy zamki wpuszczane. Jak sama nazwa wskazuje, wkładaj się je do specjalnie przygotowanych otworów i nie są widoczne na zewnątrz. Posiadają zatrzask, a ich działanie opiera się o klamkę bądź zasuwę. Wyróżniamy również zamki nawierzchniowe, które są na zewnątrz drzwi (nadrzwiowe), inaczej niż w przypadku wpuszczanych, tutaj nie ma specjalnych otworów. Są bardzo bezpieczne, dlatego często montuje się je w drzwiach wejściowych do domu lub mieszkania. Zamki do drzwi chińskich nawierzchniowe dzielimy na: zapadkowe, zasuwkowe, zapadkowo-zasuwkowe. Wyróżniamy również mechaniczne i elektromechaniczne. Mechaniczne to te tradycyjne, najbardziej powszechne i popularne, uważane za niezawodne, a jednocześnie nie są specjalnie drogie. Niektóre posiadają magnetyczne kodowanie klucza, ale to już droższa zabawa. Elektromechaniczne wykorzystują w swoim działaniu impulsy elektryczne do otworzenia się. Jednak wymagają one źródła zasilania: baterii bądź podłączenia do elektryczności. 

Charakterystyka drzwi chińskich

Nie zawsze nazwa drzwi chińskie oznacza drzwi produkowane w Chinach, choć może się tak zdarzyć. Najczęściej jest to nazwa charakteryzująca drzwi tanie, niższej jakości i bez atestów. Możemy znaleźć je zarówno zewnętrzne jak i wewnętrzne. W drzwiach chińskich zawiasy są najczęściej niewidoczne, są one zabudowane bądź wbudowane przy produkcji w materiał. Mając mały budżet nie należy obawiać się ich, ponieważ można znaleźć produkty lepszej jakości, ale trzeba poświęcić czas i sprawdzić jakość drzwi. Te najgorszej jakości mogą być chropowate albo mieć pęcherzyki powietrza. Ich przewaga to także ogromny wybór akcesoriów: klamki, wkładki, zamki do drzwi chińskich. Jest ich na tyle duży wybór, że bez problemu znajdziemy i dopasujemy je do każdego wnętrza. Wbrew pozorom niektóre firmy produkujące te wyroby coraz bardziej się starają, poza tym czasami potrzebujemy przejściowo jakichś drzwi. Nie mamy ochoty wtedy zainwestować w lepszej jakości produkty. Tak samo jest przy okazji wynajmowania mieszkania – nie wiadomo na jakich lokatorów trafimy, a zniszczone drzwi chińskie łatwiej wymienić.

Wejdź na stronę https://swiatzamkow.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here