Im więcej metrów kwadratowych, tym większy komfort. Jeśli dom parterowy nie wystarczy na potrzeby Twoje i Twojej rodziny, warto pomyśleć o użytkowym poddaszu. Projekt Batumi to jeden z popularniejszych domów tego typu, jakie ma w swojej ofercie pracownia Słoneczne Domy.

Modnie i wygodnie

Dzięki podziałowi na piętro i poddasze dom jest jeszcze bardziej funkcjonalny, wyraźniej jest też oddzielona strefa prywatna domowników. To robi różnicę, gdy nagle wyprowadzamy się z mieszkania w bloku. Przestrzeń, jaką nagle zyskujemy, to ogromna wygoda. A jakie projekty domów z poddaszem użytkowym są najbardziej cenione i modne na rynku? Jednym z nich jest właśnie Batumi A.

Batumi, ech Batumi…

Tak kiedyś śpiewały Filipinki, teraz możesz Ty – po przekroczeniu progu pracowni Słoneczne Domy. Jej architekci przygotowali projekt atrakcyjnego, współczesnego domu z poddaszem użytkowym. Jego bryła jest prosta, dach dwuspadowy, urozmaicenie stanowią natomiast lukarny. Uwagę zwraca z pewnością ciekawie zaaranżowana ścianka od strony ogrodu, połączona z płytą balkonu, co tworzy zaciszny zaułek. Kropką nad „i” są subtelne detale architektoniczne.

Najpierw dzień…

Parter domu to w całości część dzienna. 50 m kw. – aż tyle ma otwarta strefa, którą tworzą kuchnia, jadalnia i niewielki korytarz. W projekcie nie zabrakło też centralnie usytuowanego kominka, przed którym będą się gromadzić domownicy w chłodniejsze wieczory. Nietypowy charakter wnętrza podkreśla natomiast przeszklony wykusz w części jadalnianej. Jeśli któryś z mieszkańców będzie potrzebował miejsca do pracy, upragniony spokój odnajdzie w znajdującym się na parterze gabinecie. Może on również posłużyć za pokój gościnny, w jego sąsiedztwie bowiem zaprojektowano łazienkę z prysznicem. W tej części domu pomyślano również o praktycznej spiżarni, jednostanowiskowym garażu oraz dwóch pomieszczeniach gospodarczych.

potem noc

Poddasze to już część absolutnie prywatna, tylko dla domowników. Znajdują się tam trzy sypialnie, a także przestronna łazienka, która została połączona z pralnią, dzięki czemu łatwiej będzie zapanować nad bałaganem. Jest jeszcze jeden pokój, nad garażem, który można dowolnie zaaranżować. Widok na ogród będą mieli mieszkańcy głównej sypialni. Dodatkowo będą też mieć oddzielną łazienkę i garderobę. Projekt Batumi A to luksus do kwadratu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here