Z deską pompowaną nad jezioro – sport dla wszystkich

0
1516

Sporty wodne to doskonały sposób na aktywne spędzanie wolnego czasu. Nie tylko będziemy dobrze się bawić, ale i popracujemy nad swoją kondycją fizyczną. Jakikolwiek akwen wybierzemy, sporo wrażeń z pewnością dostarczy deska SUP.

Niezależnie od doświadczenia, czy sprawności fizycznej, każdy może spróbować swych sił w supboardingu. Łatwo nauczyć się podstaw tego sportu i utrzymywania równowagi na desce, natomiast poszukiwacze mocnych wrażeń mogą spróbować swoich sił nawet na górskich rzekach. Uniwersalność deski sprawia, że każdy znajdzie dla niej jakieś zastosowanie.

Deska pompowana jest łatwa w transporcie i wszechstronna. Sprawdzi się zarówna podczas wakacji nad morzem, gdzie pobawimy się w surferów, jak i na pobliskich rzeczkach, czy stawach, gdzie możemy poznać znajome okolice z odmiennej perspektywy.

Sprzęt niezbędny do supboardingu wciąż ciężko dostać w polskich sklepach sportowych. Dlatego też lepiej uruchomić komputer i zacząć szukać w internecie. Pod adresem https://gosup.pl/ znajdziemy szeroki wybór sprzętu i desek SUP, jak również akcesoriów żeglarskich. Szybko i sprawnie zaopatrzymy się na każdą wyprawę.

Co zabrać na deskę?

 

Kompletując sprzęt do pływania na SUPach nie musimy pamiętać o wielu rzeczach. Na pewno istotna jest sama deska i wiosło, a także kamizelka asekuracyjna.  Z pewnością podczas nauki zdarzy nam się wpaść do wody, a w takim przypadku warto mieć zabezpieczenie. Nie będziemy musieli martwić się o problemy z wypłynięciem.

Decydując się na deskę pneumatyczną, warto zaopatrzyć się też w odpowiednią pompkę i zestaw naprawczy, tak na wszelki wypadek. Na cały ten zestaw warto przeznaczyć plecak wodoszczelny – do większych toreb z pewnością zmieści się także i deska.

Po zebraniu całego ekwipunku, pozostaje wypróbowanie go w akcji. Na pierwszą przygodę z SUPem warto wybrać się nad spokojną wodę – niewielkie jezioro czy staw. Dzięki dużym rozmiarom deski SUP szybko nauczymy się zachowywać równowagę. Jeśli mamy obawy, możemy zacząć na siedząco po czym przejść na kolana i w końcu wstać, w miarę nabierania pewności. W ten sposób zmniejszymy także ryzyko upadku do wody. Chociaż wchodząc na deskę SUP, zawsze powinniśmy się z nim liczyć.

Niezależnie od tego jak dobrze się bawimy, pamiętajmy też o rozsądku. Nie wchodźmy do wody bez kamizelki asekuracyjnej, pływajmy też po bezpiecznych, sprawdzonych akwenach. Dzięki odrobinie ostrożności ewentualny upadek do wody nie pozostanie niczym więcej niż kolejną przygodą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here