Z deską pompowaną nad jezioro – sport dla wszystkich

0
1448

Sporty wodne to doskonały sposób na aktywne spędzanie wolnego czasu. Nie tylko będziemy dobrze się bawić, ale i popracujemy nad swoją kondycją fizyczną. Jakikolwiek akwen wybierzemy, sporo wrażeń z pewnością dostarczy deska SUP.

Niezależnie od doświadczenia, czy sprawności fizycznej, każdy może spróbować swych sił w supboardingu. Łatwo nauczyć się podstaw tego sportu i utrzymywania równowagi na desce, natomiast poszukiwacze mocnych wrażeń mogą spróbować swoich sił nawet na górskich rzekach. Uniwersalność deski sprawia, że każdy znajdzie dla niej jakieś zastosowanie.

Deska pompowana jest łatwa w transporcie i wszechstronna. Sprawdzi się zarówna podczas wakacji nad morzem, gdzie pobawimy się w surferów, jak i na pobliskich rzeczkach, czy stawach, gdzie możemy poznać znajome okolice z odmiennej perspektywy.

Sprzęt niezbędny do supboardingu wciąż ciężko dostać w polskich sklepach sportowych. Dlatego też lepiej uruchomić komputer i zacząć szukać w internecie. Pod adresem https://gosup.pl/ znajdziemy szeroki wybór sprzętu i desek SUP, jak również akcesoriów żeglarskich. Szybko i sprawnie zaopatrzymy się na każdą wyprawę.

Co zabrać na deskę?

 

Kompletując sprzęt do pływania na SUPach nie musimy pamiętać o wielu rzeczach. Na pewno istotna jest sama deska i wiosło, a także kamizelka asekuracyjna.  Z pewnością podczas nauki zdarzy nam się wpaść do wody, a w takim przypadku warto mieć zabezpieczenie. Nie będziemy musieli martwić się o problemy z wypłynięciem.

Decydując się na deskę pneumatyczną, warto zaopatrzyć się też w odpowiednią pompkę i zestaw naprawczy, tak na wszelki wypadek. Na cały ten zestaw warto przeznaczyć plecak wodoszczelny – do większych toreb z pewnością zmieści się także i deska.

Po zebraniu całego ekwipunku, pozostaje wypróbowanie go w akcji. Na pierwszą przygodę z SUPem warto wybrać się nad spokojną wodę – niewielkie jezioro czy staw. Dzięki dużym rozmiarom deski SUP szybko nauczymy się zachowywać równowagę. Jeśli mamy obawy, możemy zacząć na siedząco po czym przejść na kolana i w końcu wstać, w miarę nabierania pewności. W ten sposób zmniejszymy także ryzyko upadku do wody. Chociaż wchodząc na deskę SUP, zawsze powinniśmy się z nim liczyć.

Niezależnie od tego jak dobrze się bawimy, pamiętajmy też o rozsądku. Nie wchodźmy do wody bez kamizelki asekuracyjnej, pływajmy też po bezpiecznych, sprawdzonych akwenach. Dzięki odrobinie ostrożności ewentualny upadek do wody nie pozostanie niczym więcej niż kolejną przygodą.

Warning: A non-numeric value encountered in /usr/home/rmenkala3/domains/cowtoruniu.pl/public_html/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 1008

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here