Wywóz gruzu w Bydgoszczy

Wynajem kontenerów na gruz to usługa, którą warto się zainteresować, jeżeli planujesz remont lub przebudowę swojej nieruchomości. Takie kontenery są niezbędne przy wszelkich pracach budowlanych, podczas których wytwarzane są odpady. Konieczność prawidłowego przechowywania oraz wywozu gruzu regulują przepisy polskiego prawa. Wyjaśniamy zatem, jak legalnie pozbyć się gruzu w Bydgoszczy i okolicach.

Wynajem kontenerów na odpady budowlane i gruz w Bydgoszczy

Kontener na gruz Bydgoszcz to usługa, która umożliwi ci gromadzenie odpadów budowlanych. Do wyboru masz kontenery o różnej pojemności i przeznaczone na różne rodzaje odpadów budowlanych. Kiedy kontener się zapełni, firma zajmująca się odbiorem kontenerów, zabierze i zutylizuje odpady w bezpieczny sposób.

Zyskujesz pewność, że pozbywasz się gruzu i odpadów budowlanych w sposób zgodny z prawem. Wszystko, co musisz w tej kwestii zrobić, to po prostu zamówić kontener na odpady (możesz to zrobić za pośrednictwem strony internetowej).

Zasięg działania firmy zajmującej się wynajmem kontenerów na odpady budowlane to przede wszystkim Bydgoszcz i Toruń, ale również inne miejscowości (Brodnica, Chełmno, Chełmża, Ciechocinek, Cierpice, Czernikowo, Gniewkowo, Grudziądz, Inowrocław, Kowalewo Pomorskie, Lipno, Nakło nad Notecią, Rypin, Solec Kujawski, Świecie, Toruń, Włocławek).

Wywóz gruzu Bydgoszcz – jak zamówić kontener na gruz?

Jak wspominaliśmy – kontener oraz wywóz gruzu i wywóz odpadów budowlanych możesz zamówić na stronie internetowej.

Firma oferuje dostarczenie kontenera pod wskazany adres, a po jego zapełnieniu odbiór odpadów z posesji (prywatny odbiór odpadów, ale także odbiór odpadów od firm i przedsiębiorstw).

Wynajem kontenera nie jest skomplikowanym procesem. Musisz tylko wskazać rodzaj i pojemność kontenera, preferowany termin podstawienia pojemnika i oczywiści adres.

Do wyboru masz takie rodzaje kontenerów jak:

 • Kontener na gruz
 • Kontener na papę (utylizacja papy wchodzi w skład usługi)
 • Kontener na odpady wielkogabarytowe (kontener na gabaryty)
 • Kontener na zmieszane odpady budowlane
 • Kontener na zmieszane odpady opakowaniowe

Jeżeli nie jesteś pewien, na jaki kontener powinieneś się zdecydować, to możesz polegać na firmie, która oferuje kontener na gruz (Bydgoszcz i okolice). Obsługa chętnie doradzi i pomoże dobrać odpowiedni kontener do twoich potrzeb. To ważne, ponieważ każdy kontener jest przeznaczony na inny rodzaj odpadów.

Kontenery na gruz – co można do nich wrzucać?

Wynajem kontenerów to doskonałe rozwiązanie, które zdejmie ci z barków obowiązek samodzielnego pozbycia się odpadów. Musisz jednak zapoznać się z zasadami korzystania z kontenerów. Jak wspominaliśmy – kwestie prawidłowego przechowywania oraz utylizowania odpadów poremontowych i budowlanych regulują przepisy prawa (Ustawa z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach).

Planując wynajem kontenera na gruz, weź pod uwagę przewidziany rodzaj odpadów. Firma przyjmuje odpady poremontowe, pobudowlane i przemysłowe. Dzieli się je na:

 • czysty gruz
 • papę
 • gabaryty
 • zmieszane odpady budowlane
 • zmieszane odpady opakowaniowe

Każdy rodzaj odpadów należy wyrzucać wyłącznie do odpowiedniego kontenera.

 • Kontener na gruz – tutaj możesz wrzucić gruz ceglany, gruz betonowy, glebę, ziemię, dachówki, elementy murów, tynki oraz kamienie.
 • Kontener na papę – jest przeznaczony tylko na papę.
 • Kontener na gabaryty – możesz przechować w nim meble, krzesła, stoły, wykładziny, drzwi, okna.
 • Kontener na zmieszane odpady budowlane – ten rodzaj kontenera jest przeznaczony na takie odpady jak styropian, wełna mineralna, okna i szyby, opakowania z tworzyw sztucznych, folie, kartony.
 • Kontener na zmieszane odpady opakowaniowe – do tego kontenera wyrzucisz folie, kartony, opakowania plastikowe, opakowania drewniane, opakowania metalowe i styropianowe, a także nici, sznury, taśmy itp.

Podsumowując; wynajem kontenera i wywóz gruzu w Bydgoszczy to najlepszy sposób, aby legalnie i bezpiecznie pozbyć się odpadów. Możesz liczyć na indywidualne podejście do każdego zlecenia i atrakcyjne ceny. Otrzymasz kompleksową usługę, polegającą na podstawieniu kontenera i odebraniu odpadów po jego zapełnieniu. Korzystanie z kontenera wymaga tylko zastosowania się do powyższych zasad i wrzucania śmieci do konkretnego pojemnika.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here