Wyposażamy domową pralnię. Co wybrać – pralkę czy pralko-suszarkę?

Pranie to jeden z tych obowiązków domowych, które wykonujemy przynajmniej kilka razy w tygodniu. Nieodłącznym elementem prania jest późniejsze suszenie ubrań, które bywa czasem problematyczne – zwłaszcza jeśli zależy nam na jak najszybszym wysuszeniu ubrań. Rozwiązaniem tego problemu może być funkcjonalna pralko-suszarka. Kiedy warto się na nią zdecydować, a kiedy lepiej postawić na tradycyjny model? Dowiedz się już teraz.

Czym jest i dla kogo przeznaczona jest pralko-suszarka?

Pod tajemniczą nazwą “pralko-suszarki” kryje się po prostu pralka, która została wyposażona w dodatkowy tryb suszenia. Jest ona najczęściej kilkaset złotych droższa niż pralka bez takiej funkcji (porównaj ceny pralko-suszarek na: https://www.neonet.pl/duze-agd/pralko-suszarki.html). Zakup pralko-suszarki wiąże się również z nieco wyższymi opłatami za zużycie energii. Wielu producentów decyduje się jednak na zastosowanie energooszczędnych technologii. Tym, co przemawia na jej korzyść, jest jednak ogromna wygoda stosowania. Po zakończeniu cyklu prania i suszenia od razu możesz włożyć na siebie ulubione ubrania czy schować je do szafki.

Z racji zdecydowanego skrócenia cyklu prania i suszenia rozwiązanie to przypadnie do gustu wszystkim posiadaczom dużych rodzin. Tego rodzaju pralka może być też świetnym urządzeniem dla tych z nas, który wynajmują mieszkanie w kilka osób. Dzięki pralko-suszarce nie musimy poświęcać części przestrzeni na nieporęczną suszarkę do ubrań, co może mieć szczególne znaczenie w przypadku lokatorów wynajmujących pojedyncze pokoje.

Z pralko-suszarki ucieszą się także Ci z nas, którzy mają w swojej szafie sporo ubrań z trudno suszących się materiałów, takich jak chociażby dżins. Nie bez znaczenia jest również fakt, że wyciągnięte z takiej suszarki ubrania są o wiele podatniejsze na prasowanie.

Kiedy pralko-suszarka nie będzie Ci potrzebna?

Odpowiedź jest prosta: wtedy, gdy czas suszenia ubrań nie jest dla Ciebie decydującym parametrem przy wyborze pralki. Jeśli jesteś singlem lub mieszkacie jedynie we dwoje, prawdopodobnie wykonujecie pranie sporadycznie. Szybki rozwój technologii sprawia, że znalezienie niedrogiej, a przy tym nowoczesnej i wielofunkcyjnej pralki jest naprawdę łatwe. Zajrzyj na: https://www.neonet.pl/duze-agd/pralki.html i sprawdź, które pralki cieszą się obecnie największą popularnością.

A może pralka i suszarka?

Alternatywą dla pralko-suszarki może być zakup oddzielnej pralki i suszarki. Ze względu na gabaryty obu urządzeń sprawdzi się on jedynie w przypadku domów i mieszkań o dużej powierzchni. Czym różnią się suszarki od pralek z dodatkową funkcją suszenia? Przede wszystkim liczbą dostępnych programów. Pralko-suszarki umożliwiają zazwyczaj suszenie najbardziej podstawowych materiałów. W suszarce zaś bez kłopotu wysuszymy nawet cienkie i podatne na uszkodzenia tkaniny, takie jak jedwab czy kaszmir. Wejdź na: https://www.neonet.pl/duze-agd/suszarki.html i porównaj funkcjonalności oraz klasy energetyczne poszczególnych modeli.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here