Poszukiwanie mieszkania coraz częściej oznacza konieczność kontaktu z pośrednikiem. Nie jest niemożliwe znalezienie wymarzonego mieszkania osobiście jednak wymaga to szczęścia i poświęcenia dużej ilości czasu. Często w takim przypadku decydujemy się na pośrednictwo.

Jeśli już zdecydujemy się na skorzystanie z usług pośrednika warto wiedzieć zawczasu czego możemy od niego wymagać. Szczegółowy zakres obowiązków może być indywidualnie ustalany w umowie między stronami. W przypadku ewentualnego konfliktu i niewywiązywania się z ustalonych obowiązków w łatwy sposób można to udowodnić i taką umowę wypowiedzieć. Czego jednak możemy od zatrudnionego pośrednika oczekiwać?
Najważniejsze jest pełne przeprowadzenie zleceniodawcy przez całość procesu zakupu. Począwszy od etapu poszukiwań aż po podpisanie umowy kupna pośrednik powinien pomagać zleceniodawcom.

Pomagać on powinien przy załatwianiu formalności takich jak przypisanie mediów. Dba on także o sprawdzenie stanu prawnego nieruchomości, to w jego gestii powinno leżeć zweryfikowanie wszelkich dokumentów i ustalenie ewentualnych obciążeń nałożonych na nieruchomość. Wymagana jest także sumienność w obserwowaniu rynku tak aby zareagować natychmiast gdy pojawi się interesujące klienta ogłoszenie.
W końcowym etapie przeprowadzania transakcji pośrednik przygotowuje protokół z przekazania nieruchomości, ewentualnie może także pomóc w uzyskaniu kredytu hipotecznego.

Istnieje pewna swoboda w doborze warunków umowy, warto jednak pamiętać o absolutnym minimum, którego możemy wymagać, tak aby przejść przez proces zakupu wymarzonego lokum z jak najmniejszą ilością stresowych sytuacji.

www.sklepwinternecie.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here