wylew w oku

Wylew w oku spowodowany jest pęknięciem jego naczynka i w rzadkich przypadkach zwiastuje on zachorowanie na jedną z poważniejszych przypadłości. W większości przypadków, do jego wyleczenia wystarczy kuracja oparta o jeden z wielu i bardzo skutecznych domowych sposobów.

W jaki sposób dochodzi do powstania wylewu w oku i czy zagraża on naszemu zdrowiu?

Wylew w oku, inaczej nazywany wylewem podspojówkowym, polega na pęknięciu naczynka w oku i najczęściej powstaje on w wyniku urazu. W większości przypadków, leczenie objawowe dolegliwości nie jest w ogóle konieczne a objawy ustępują samoistnie w ciągu kilkunastu dni. W przypadku wylewu oka, wizyta u specjalisty jest konieczna w przypadku osób które zmagają się z chorobami drobnoustrojowymi lub cierpią na takie choroby jak cukrzyca, miażdżyca oraz nadciśnienie tętnicze. W takich wypadkach, wylew w oku, może świadczyć o niewłaściwie dobranej terapii i nie należy lekceważyć jego symptomów, a chore oko powinien obejrzeć lekarz prowadzący. Zdarzają się przypadki, że organizm nie potrafi sam usunąć krwi powstałej w wyniku pęknięcia naczyńka. Trzeba wtedy zwrócić się do lekarza, aby ten usunął krwotok z obszaru ciałka szklistego. Zabieg jego usunięcia nazywany jest witrektomią. Jeśli pęknięciu żyłki w oku towarzyszą inne symptomy, takie jak obrzęk powieki lub wytwarzanie się wydzieliny, również zalecane jest zwrócenie się do specjalisty.

co może oznaczać wylew w oku i jak sobie poradzić

Jak można skutecznie zapobiec pękaniu żyłek w oku?

Jeśli dotknął cię wylew w oku, koniecznie pomyśl o zabezpieczeniu swojego oka w przyszłości oraz o zniwelowaniu możliwości powtórzenia się takiej sytuacji. Na rynku dostępne są specjalne preparaty, których zadaniem jest wzmocnienie ścianek naczyń i wpływ na samowchłonięcie krwi powstałej w wyniki pęknięcia naczyńka. Preparaty te wpływają również  na rozległość krwotoku w razie kolejnych ataków choroby. Ważne, aby w naszym organizmie nie brakowało witaminy C oraz takich minerałów jak  rutyna i wapno. Wpływ na ogólną kondycję naszych naczyń, ma również stosowana przez nas dieta. Jeśli chcemy uniknąć ich pękania, warto zwiększyć ilość spożywanych cytrusów, warzyw i produktów mlecznych. Ważnym również jest odstawienie używek, które wywierają negatywny wpływ na przyswajanie przez nasz organizm wapnia. Jeżeli na naszym oku pojawi się czerwona kropka, w żadnym wypadku nie powinniśmy sięgać po krople. Mogą one jedynie pogłębić problem, ponieważ sprawiają że naczynka się obkurczają.  Zły wpływ mogą wywrzeć popularne w domowej medycynie okłady z rumianku oraz herbaty. W przypadku pęknięcia żyłki nie powinno stosować się aspiryny oraz innych leków o charakterze przeciwzapalnym. Ulgę za to mogą przynieść sztuczne łzy, które są dostępne bez recepty w większości aptek. Nie zawierają one konserwantów mogących podrażnić oko a do tego przyśpieszają wchłanianie krwi, przez co symptomy choroby będą mniej nieprzyjemne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here