materac

Dobry materac to podstawa wygodnej nocy. Dzisiaj producenci materaców mogą zaproponować swoim klientom pełną gamę propozycji. Jaki materac do spania kupić?

Materace można podzielić na dwie główne kategorie pod względem ich konstrukcji. Są to materace sprężynowe, a także materace piankowe, które wykonane są w całości z pianek. Dodatkowo, konstrukcja materaca może być uzupełniona o specjalne maty.

Główne rodzaje materaców:

Materace kieszeniowe

Są to materace wyposażone w sprężyny umieszczone w oddzielnych kieszonkach. Sprężyny mogą tworzyć strefy komfortu. Materace te posiadają także dodatkowe warstwy wykonane z pianek i mat.

Materace wysokoelastyczne

Z pianki wysokoelastycznej (HR) o dobrej elastyczności punktowej i trwałości. Stanowią kompromis między ceną a komfortem.

Materace termoelastyczne

Z pianki VISCO, która reaguje na nacisk i ciepło. To miękka, mięsista, przyjemna w dotyku pianka, która polecana jest dla osób z bolącym kręgosłupem.

Materace lateksowe

To najdroższe materace na rynku, które wykonuje się z lateksu naturalnego, syntetycznego albo z ich mieszanki. Stanowią najwygodniejsze podparcie dla ciała i są bardzo trwałe.

Materace kokosowe

Posiadają warstwę maty kokosowej, która utwardza nawierzchnię. Przeznaczone dla osób lubiących spać na twardszych materacach.

Warto pamiętać o tym, że do materaca należy dobrać także odpowiedni stelaż.

Gdzie można kupić wysokiej jakości materac?

Najlepiej zdecydować się na odwiedzenie stacjonarnego sklepu oferującego materace. Na miejscu można skorzystać także z fachowego doradztwa, aby wybór łóżka i stelażu był jeszcze łatwiejszy.

Klienci poszukujący najwygodniejszych materaców powinni odwiedzić Hever – Salon Snu. Salony stacjonarne tej firmy dostępne są między innymi we Wrocławiu i w Gdańsku, a także w innych miejscowościach w kraju. Z jej materacami można zapoznać się także za pośrednictwem internetu – istnieje możliwość złożenia zamówienia on-line.

Podsumowując, dobry materac to nieodzowny element każdej sypialni. Wybierz ten, który będzie dla Ciebie najwygodniejszy!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here