Wszędzie jesteśmy bombardowani informacjami, aby wzbogacać naszą dietę o witaminy i minerały. Do dyspozycji mamy wiele produktów spożywczych, które zawierają różnego rodzaju kwasy i bakterie wspomagające odchudzanie lub dobre trawienie. W aptekach jest mnóstwo preparatów, suplementów diety, dzięki którym możemy w szybki sposób uzupełnić niedobory witamin. Ale przecież z lekcji biologii wszyscy pamiętamy, że zbyt duża ich ilość w organizmie również jest szkodliwa.

Więc jak to jest z tymi wspomagaczami? Czy można przedawkować kwasy o mega 3? Czy można mieć nadmiar witaminy D3 i wciąż dobrze funkcjonować? Otóż nie ma jednej odpowiedzi na te pytania. Bowiem każda witamina, każdy składnik jak kwas omega 3 czy inne różnie działają na organizm i różne dawki ich są bezpieczne do przyjęcia. Sama witamina D3 może być przez nas wchłaniana w niemal nieograniczonych ilościach, choć oczywiście co za dużo to nie zdrowo, ale na przykład magnez i potas: ratunek dla serca, gdyż świetnie wpływają na nasz motor napędowy organizmu, już powinny być przyjmowane w niedużych dawkach zgodnie z zaleceniami lekarza.

Przyjmowanie witamin i innych składników wspomagających funkcjonowanie naszego ciała jak najbardziej jest ważne. Pozbędziemy się dzięki temu zjawiska jakim jest trauma i stresor traumatyczny oraz będziemy czuć się zdecydowanie lepiej. Witaminy dadzą nam również naturalną odporność co spowoduje, że zdecydowanie rzadziej będziemy zapadać na choroby takie jak przeziębienia, grypy i tym podobne.

http://www.parafia-internetowa.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here