Weekend w Toruniu

Decydując się spędzenie weekendu w atrakcyjnym miejscu, warto rozejrzeć się za noclegiem, które będzie położone blisko głównych atrakcji. Toruń to miasto z wyjątkową atmosferą, oferujące zwiedzającym liczne atrakcje i wiele miejsc z pysznym jedzeniem. W centrum można poczuć klimat gotyckiej starówki, usiąść w kawiarnianym ogródku, a wieczorem skorzystać z bogatej oferty festiwali i imprez. Aby w pełni poczuć atmosferę Torunia warto zorganizować nocleg na terenie miasta i poruszać się między kamienicami pieszo.

Zalety noclegu w Toruniu

Ze względu na wielkość i ukształtowanie Torunia, świetnie sprawdza się opcja zwiedzania go pieszo. Aby w pełni cieszyć się klimatem starówki i niespiesznie chłonąć piernikowe aromaty warto wynająć apartamenty w Toruniu. Nocleg w samym centrum pozwoli na spacerowanie po najpiękniejszych miejscach i dzielnicach miasta. Romantyczna atmosfera Torunia fantastycznie prezentuje się na zdjęciach. Wybierz apartament w Toruniu, aby komfortowo zwiedzać miasto i poznać, jak wiele ma ono do zaoferowania. Dodatkową zaletą wybrania noclegu w samym środku Torunia jest niezależność od parkingów. Miasto to, ze względu na gotycką zabudowę nie jest najłatwiejszym miejscem do poruszania się autem i sprawnego parkowania. Gotyckie kościoły, będące perłą toruńskiej starówki najwygodniej jest zwiedzać podczas spaceru.

Jakie miejsca w Toruniu warto odwiedzić?

Punktem początkowym, bez którego zwiedzanie Torunia nie miałoby sensu, jest oczywiście gotycka starówka, na której znajduje się wiele dobrze zachowanych, średniowiecznych zabytków. Ale to wyjątkowe miasto posiada znacznie więcej urokliwych miejsc, które warto odwiedzić. Miejscem wartym zobaczenia jest zadbany brzeg Wisły. To tam można odpocząć i przespacerować się w chwili, gdy miejski zgiełk stanie się nużący. Natomiast, jeżeli postanowimy przejść mostem im. Józefa Piłsudskiego na drugi brzeg, będziemy mieć szansę zobaczenia z platformy widokowej pięknie podświetlonego starego miasta.

W obrębie starego i nowego miasta znajduje się również wiele wyjątkowych, gotyckich kościołów. Warto je odwiedzić, żeby zauważyć, jak różne okresy gotyku różniły się od siebie pod względem architektonicznym. Jednym z najbardziej efektywnych jest kościół św. Jakuba. Apartamenty Żeglarska 25 oraz apartamenty Kopernika 12 to idealne miejsca na nocleg, a zarazem baza wypadowa do różnych tego typu atrakcji, które pozwolą nam komfortowo odwiedzić wszystkie najbardziej interesujące budowle. Aby wybrać najlepsze miejsce na nocleg w Toruniu, wystarczy skorzystać ze strony apartamenty.torun.pl.

Co najlepiej zjeść będąc w Toruniu?

Oczywiście pierniki! To pierwsze i najpopularniejsze skojarzenie z tym miastem. Gdzie można znaleźć najlepsze toruńskie przysmaki? Warto odwiedzić kilka punktów, aby wybrać swoje ulubione. Niekoniecznie będą to największe cukiernie z długimi kolejkami. Dla wielu lepszym wyborem będzie mały sklepik w okolicy starówki, przyciągający zgłodniałych spacerowiczów fantastycznym zapachem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here