Wakacje za granicą - lepiej samodzielnie, czy z biurem podróży?

Zagraniczny wyjazd na wakacje zawsze stawia przed nami jedno bardzo ważne pytanie: lepiej jechać samodzielnie i organizować wszystkie atrakcje na własną rękę, czy może wybrać biuro podróży? Wszystko zależy od tego, gdzie i z kim chcemy jechać. Czasem wycieczka z tour operatorem może okazać się o wiele bardziej atrakcyjna. Co w takim razie wybrać i jakie kryteria przyjąć?

1. Samodzielna podróż to atrakcyjna opcja, choć nie dla każdego

2. Jedziesz z dziećmi? Wybierz tour operatora

3. Jak szukać dobrych ofert?

Samodzielna podróż to atrakcyjna opcja, choć nie dla każdego

Wakacje realizowane na własną rękę mają niewątpliwie wiele plusów. Przede wszystkim nie jesteśmy niczym ograniczeni, możemy robić co chcemy i kiedy chcemy, a także nie musimy liczyć się z grupą większą niż osoby, które zdecydujemy się zabrać na urlop. Dodatkowym atutem jest również możliwość wynajęcia samochodu na miejscu, czego zwykle nie robimy przy okazji urlopu z biurem podróży. Taki sposób podróżowania nie jest jednak dobry dla wszystkich i w każdym przypadku – jeżeli jedziemy z osobami nieletnimi lub planujemy wycieczkę do krajów Afrykańskich, zdecydowanie lepszą opcją jest podróż z tour operatorem, jak np. https://dreamtours.pl.

Jedziesz z dziećmi? Wybierz tour operatora

Samodzielna rodzinna wyprawa wiąże się z dużo większą ilością problemów do rozwiązania, niż gdy chcemy spędzić urlop w gronie dorosłych. Dotyczy to zarówno lotu samolotem, udogodnień w hotelu jak i zwiedzania, jeżeli planujemy takowe planujemy w trakcie wakacji odbyć. Indywidualne wyjazdy takie, jak np. do Turcji: https://dreamtours.pl/wakacje/turcja/ są obarczone ryzykiem, którego pozbywamy się, jeżeli wybierzemy biuro podróży. Dodatkowo, jeżeli planujemy skorzystać z opcji last minute, będzie to możliwie praktycznie jedynie poprzez tour operatora. Ciekawe oferty można znaleźć m.in. pod adresem https://dreamtours.pl/last-minute.

Jak szukać dobrych ofert?

Jeżeli chcemy złapać wycieczki objazdowe, wakacje all inclusive lub inne atrakcyjne oferty w dobrych cenach, musimy się trochę postarać. Najlepszym pomysłem jest regularne przeczesywanie internetu lub skorzystanie z tzw. last minute alert, który natychmiast poinformuje nas mailem, jeżeli na rynku pojawi się oferta spełniająca nasze wymagania. Dobrze jest również zainteresować się stronami samych biur podróży, jak np. https://dreamtours.pl/wakacje/oferty. Zwykle również będziemy w stanie znaleźć tam co najmniej kilka ciekawych propozycji na urlop zarówno tylko dla osób dorosłych, jak i całej rodziny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here