W Polsce wzrasta świadomość ekologiczna, pojawia się zapotrzebowanie na nowe zawody

Plastik w morzach i oceanach, lasy tonące w śmieciach, kłęby dymu unoszące się zimowa porą z domów to część zanieczyszczeń, które wpływają na środowisko naturalne. Obecnie obserwowany jest zwrot ku rozwiązaniom  ekologicznym, a tym samym powstają nowe miejsca pracy dla specjalistów z branży odnawialnych źródeł energii.

Specjalista OZE to zawód stosunkowo młody, ale perspektywiczny. Według szacunków ekspertów, branża OZE wchłonie w przyszłości kilkadziesiąt tysięcy pracowników. Już teraz na usługi związane z fotowoltaiką czy montażem pomp ciepła trzeba czekać w kolejce.

Kurs, egzamin, praca

Pod tym adresem https://www.viessmann.edu.pl/ jest szereg przydatnych informacji dotyczących kursu i przyszłości branży odnawialnych źródeł energii. Przy okazji można posłuchać wywiadu z ekspertem. Kurs Technik Urządzeń i Systemów Energetyki Odnawialnej trwa półtorej roku w Szkole Partnerskiej Viessmann.

Dlaczego właśnie ta szkoła? Kompleksowo przygotowuje do egzaminów. Nauka odbywa się online w godzinach, które umożliwiają połączenie kursu z pracą bądź też studiami. To nie wszystko, bo wybierając kurs w tej szkole, słuchacz bezpłatnie zdobędzie uprawnienia do montażu urządzeń firmy Viessmann. Wystarczy, że weźmie udział w dodatkowych zajęciach, które nie pociągają za sobą dodatkowych kosztów.

Jak przebiega nauka?

Kształcenie w kierunku Technika Urządzeń i Systemów Energetyki Odnawialnej składa się z dwóch etapów. Każdy z nich kończy egzamin państwowy. Słuchacze przygotowywani są do egzaminów pod względem teoretycznym i praktycznym. Zajęcia prowadzą wykładowcy, którzy w technikach grzewczych są od lat. Natomiast zajęcia praktyczne to zetknięcie się z nowoczesną technologią firmy Viessmann. Szkoła Partnerska Viessmann to jedyna taka szkoła w Polsce, która współpracuje z producentem.

Trzy powody, dla których warto zainwestować w kurs OZE

  1. Pewna praca- w branży już brakuje rąk do pracy. A rynek OZE w Polsce dopiero się rozwija. Dyplomowani technicy znajdą zatrudnienie bez problemu.
  2. Atrakcyjne zarobki- branża OZE dobrze wynagradza swoich pracowników. Po ukończonym kursie można też otworzyć swoją działalność.
  3. Styczność z nowoczesną technologią- obcowanie z innowacyjnymi rozwiązaniami to ciągły rozwój.

Więcej o tym, dlaczego warto zostać specjalistą OZE na stronie: http://www.viessmann.edu.pl/dlaczego-warto/.

Praca w branży OZE to przestrzeń dla ludzi lubiących wyzwania, gdy coś się dzieje, gdy można się wykazać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here