W jaki sposób wybrać pompę do oczka wodnego

Fontanna w oczku wodnym to często spotykany element dekoracyjny. Jest szczególnie chętnie wybierana przez osoby, które lubią spędzać czas w ogrodzie nad wodą i cieszą się widokiem unikatowej, cicho szumiącej ozdoby. Jednak aby poprawnie działała, należy do niej dopasować dobrą pompę. Na jakie jej cechy warto zatem zwrócić uwagę?

Pompa o wyrzucie na odpowiednią wysokość

Każdy z nas chciałby posiadać w swoim ogrodzie inną fontannę. Niektórzy preferują fontanny niskie, które tylko delikatnie zaznaczają swoją obecność, inni chcieliby jednak cieszyć się wodą tryskającą na ich wysokość albo sięgającą jeszcze wyżej. Można także marzyć o ciekawej kaskadzie, która będzie tym piękniejsza, im wyższa i bardziej skomplikowana.

Dlatego też, w zależności od potrzeb, warto wybrać pompę umożliwiającą podnoszenie słupa wody na konkretną wysokość. Zależy ona od mocy pompy, dlatego jest jednym z kluczowych parametrów, który umożliwia uzyskanie dokładnie takiego efektu, jakiego najbardziej pragniemy. Jeśli źle dobierzemy pompę, nie będzie ona w stanie wynieść wody na oczekiwaną wysokość, a to może już przełożyć się na słabszy efekt wizualny albo brak możliwości zapełnienia kaskady wodą.

Energooszczędność

Praca pompy wodnej nie powinna obciążać twojego domowego budżetu. To bardzo ważne, ponieważ pompy są dostosowane do pracy ciągłej, bez konieczności ich wyłączania choćby na kilka chwil. Z całą pewnością nie chciałbyś jednak, aby twoja ozdoba spowodowała podwyższenie rachunków za prąd.

Dlatego też proponujemy ci skorzystanie z oferty dostępnej pod adresem https://www.aquael.pl/produkty/oczko-wodne-i-ogrod/pompy/, gdzie znajdziesz najciekawsze modele pomp do oczek wodnych. Odznaczają się wysoką klasą energooszczędności i jednocześnie wydajnością, która bez wątpienia pomoże ci w uzyskaniu optymalnych efektów wizualnych w twoim ogrodzie.

Filtracja wody

To oczywiste, że do zbiornika wodnego w ogrodzie mogą dostać się różnego rodzaju zanieczyszczenia, jak choćby opadające z drzewa liście czy drobne gałązki. Gdyby dostały się do pompy, mogłyby ją uszkodzić, dlatego powinieneś wybrać takie urządzenie, które jest szczelnie zamknięte i posiada system filtrów, wstępnie oczyszczających wodę. Dzięki temu nie tylko nie będziesz doświadczał awarii, ale też nie staniesz przed koniecznością częstego czyszczenia urządzenia.

Cicha praca

Kolejna ważna cecha nowoczesnych pomp do oczek wodnych to cicha praca. Jest to atrakcyjna zaleta, która pozwoli ci cieszyć się wyjątkowo przyjemnym dźwiękiem spadającej z góry wody, bez konieczności jednoczesnego wysłuchiwania szumu urządzenia. Dzięki temu każdy pobyt w ogrodzie będzie po prostu przyjemniejszy.

Łatwy montaż, podłączenie i konserwacja

Na pewno nie chciałbyś spędzić wielu godzin przy instalacji pompy, albo męczyć się z tym, co, gdzie i w jaki sposób ma być podpięte. Aby uniknąć takich nieprzyjemnych sytuacji, powinieneś zdecydować się na kupno pompy do oczka wodnego, która będzie działała w systemie Plug&Play – wystarczy, że umieścisz ją wówczas w odpowiednim miejscu i włączysz, a wszystko będzie pracowało jak należy. To rozwiązanie, które na pewno przypadnie do gustu każdemu miłośnikowi ciekawego ogrodu i prostoty działania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here