Używany Iphone

Być może stojąc przed wymianą Twojego iPhone’a na nowszy model, czujesz się nieco zdumiony cenami nowych urządzeń od Apple. Wydanie 5 czy 7 tysięcy złotych na najnowszy smartfon może wydawać się nieusprawiedliwionym wydatkiem, dla którego trudno znaleźć uzasadnienie. Na szczęście, swój dotychczasowy sprzęt możesz wymienić na nowszy model, bez rozbijania banku. Wystarczy, że skupisz się na nieco tylko starszych, a wciąż potężnych modelach, jak np. iPhone XS.

Dlaczego warto kupić używanego iPhone’a?

Pomimo iż znaczna część używanych iPhone XS to urządzenia 2 czy nawet 3-letnie, to nie trzeba obawiać się oddziaływania czasu na ich funkcjonowanie, jak to często ma miejsce u konkurencji z Androidem. Warto mieć na uwadze, że Apple zapewnia nawet 6-letnie wsparcie aktualizacjami dla swoich telefonów, co oznacza, że kupując kilkulatka, możesz często liczyć na więcej, niż u nowego konkurenta. Jest to możliwe dzięki produkowaniu sprzętu i oprogramowania przez ten sam koncern, co ułatwia tworzenie aktualizacji, ale również optymalizację sprzętową. Ta ostatnia zresztą pozwala na pełne wykorzystanie zainstalowanych podzespołów, przekładające się na wydajną pracę, nawet po kilku latach od premiery. Apple nigdy nie szczędzi na procesorach, rodzaju pamięci masowej (NVMe) czy RAM, które w momencie premiery są zazwyczaj najszybszymi obecnymi na rynku. Dlatego „ząb czasu” obchodzi się z nimi wyjątkowo łagodnie.

Dlaczego iPhone XS?

Zaprezentowany pod koniec 2018 roku następca przełomowego iPhone’a X, model XS jest bardzo ciekawą opcją również w 2022 roku. Procesor Apple A12 Bionic 4 GB RAM w połączeniu z pamięcią NVMe to przepis na niesamowitą wydajność, nawet po kilku latach użytkowania. Dokładając do tego doskonały wyświetlacz wykonany w technologii Super Retina OLED o przekątnej 5,8 cala i zagęszczeniu pikseli 458 ppi, zestaw wysokiej klasy aparatów głównych oraz perfekcyjną jakość wykonania, zyskujemy telefon, który nie ma się czego wstydzić nawet w porównaniu z dzisiejszymi flagowcami. Główną różnicą będzie natomiast cena – używany iPhone XS można nabyć już za około 1500 złotych, co trudno nawet porównać z cenami nowych urządzeń. Dodatkowo wiele serwisów daje możliwość kupna urządzenia z nową baterią, co oznacza, że jej wydajność będzie dokładnie taka, jak w momencie opuszczenia fabryki. Bez wątpienia więc iPhone XS należy do jednych z najciekawszych opcji do rozważenia dla wszystkich, którzy chcą wymienić posiadanego iPhone’a na nowszy model, a przy tym nie chcą wydawać ogromnych sum.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here