Usuwanie subitu – po co? Jak?

0
410

Już od dość długiego czasu posiadamy wiedzę odnośnie tego, jak niebezpiecznym materiałem jest azbest. Niestety, nadal istnieje wiele budynków, które go posiadają w swojej konstrukcji. Nie inaczej jest w przypadku subitu, choć trzeba przyznać, że jego sława nie dosięgła jeszcze popularnego azbestu. A usuwanie subitu to coś, czym powinien zainteresować się każdy właściciel starego domu bądź mieszkania, bo wielce prawdopodobnym jest, że posiada go w swojej podłodze.

Czym właściwie jest subit?

Subit przez długi czas używany był jako lepik przy układaniu parkietu. Stosowano go od czasów powojennych do aż 1996 roku, kiedy to odkryto, jak bardzo jest niebezpieczny i toksyczny dla ludzi. Swoją barwą oraz konsystencją przypomina smołę, mało tego: wydziela dość specyficzny, nieprzyjemny zapach. Jak to możliwe, że czuć go po tylu latach? Podłoga przez tak długi okres użytkowania mogła ulec deformacjom, rozszczelnieniom i właśnie dlatego subit stał się wyczuwalny dla otoczenia. W niektórych miejscach można również zauważyć drobny, czarny pyłek – to subit w czystej postaci. Ale przejdźmy do rzeczy: dlaczego usuwanie subitu jest tak istotne? W jaki sposób zagraża ludziom?

Jak subit oddziałuje na nasze zdrowie?

Po pierwsze: jest rakotwórczy. Już samo to kwalifikuje go jako bardzo niebezpieczną substancję, ale pójdźmy dalej. Po drugie: może powodować wysypki u dzieci i dorosłych. Tego rodzaju wykwity skórne są dość trudne w diagnostyce – nie obejdzie się bez kosztownych wizyt u dermatologa i specjalistycznych maści. A jeżeli macie styczność z subitem na co dzień (a tak zapewne jest, jeśli macie go w swoim mieszkaniu), to i tak wszystkie te działania na wiele się nie zdadzą. Po trzecie: może powodować dość tajemnicze dolegliwości oddechowe i ogólnie złe samopoczucie. Dłuższa styczność z tym materiałem może nieść naprawdę zgubne skutki dla Ciebie i Twojej rodziny. Usuwanie subitu jest koniecznością! I musi to przeprowadzić rzetelna, profesjonalna firma! Nie warto na tym oszczędzać: zdrowie i życie ma się tylko jedno.

Jak wygląda usuwanie subitu?

Usuwanie subitu nie jest czymś bardzo skomplikowanym, trzeba jedynie posiadać odpowiedni sprzęt i ludzi z wiedzą i doświadczeniem. Całość prac, zależnie od metrażu, nie powinna zająć więcej niż kilka dni. Do usuwania subitu używa się specjalistyczny odkurzacz ze specjalnymi filtrami. Możliwe, że trzeba będzie wykorzystać też duże szlifierki planetarne z ostrzami PCD. Ekipa się tym zajmująca musi być właściwie ubrana, tzn. mieć na sobie ubranie ochronne wraz z osłaniającą twarz maseczką. Jeśli zaufasz odpowiedniej firmie, to wszystko odbędzie się szybko, sprawnie, czysto i co najważniejsze – bezpiecznie.

Utylizacja subitu

Samo usuwanie subitu to nie wszystko – przecież coś trzeba będzie zrobić z całym tym ściągniętym materiałem! Solidne firmy, które zajmują się usuwaniem subitu, posiadają w swojej ofercie także jego bezpieczną utylizację. Gorąco zachęcam Cię do skorzystania z oferty właśnie takiej firmy – subit to nie jest zwykły “śmieć”, który możesz wyrzucić do kontenera przed blokiem!

Usuwanie subitu – firma godna polecenia

Zajrzyj na stronę usuwaniesubitu.com – znajdziesz pod tym adresem firmę specjalizującą się w usuwaniu subitu. Zatrudnieni tam ludzie to eksperci z bardzo bogatym zapleczem doświadczenia w tej dziedzinie. Są oni w stanie już na podstawie rozmowy stwierdzić, czy masz w swoim domu subit czy też nie. Pod tym względem (pół-żartem, a pół-serio) można powiedzieć, że udzielą Ci lepszej diagnozy i pomocy niż lekarze. I pamiętaj – nie zabieraj się za usuwanie subitu na własną rękę. Akurat w tej kwestii nie warto oszczędzać i trzeba zatrudnić fachowców.
Masz firmę? W takim przypadku zachęcamy Cię także do odwiedzenia adresu www: https://seomamut.pl/tworzenie-stron-internetowych/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here