Usługi inwestycyjne

Inwestowanie to nic innego jak lokowanie pieniędzy w różnego rodzaju aktywa, których wartość według naszej wiedzy wzrośnie w czasie, dzięki czemu powiększymy swój kapitał. Podstawowym celem inwestycji jest zabezpieczenie jej przede wszystkim przed wzrostem inflacji. Musimy pamiętać, że z inwestowaniem łączy się ryzyko, dlatego istotne jest, żebyśmy nie wykorzystywali do inwestowania swoich oszczędności na jakiś konkretny cel, bądź pieniędzy na tak zwaną czarną godzinę. Jeżeli posiadamy fundusz awaryjny, który w razie niekontrolowanej sytuacji życiowej, jak na przykład naprawa samochodu, czy awaryjne kupno pralki, jest w stanie nas uratować przed korzystaniem z pieniędzy z banku, to wskazane jest, aby nadwyżki, które nam zostają zacząć inwestować.

Inwestując zwiększamy prawdopodobieństwo na uzyskanie o wiele większej stopy zwroty, niż w przypadku przetrzymywania kapitału na depozytach bankowych. Często zapominamy lub żyjemy w błędnym przeświadczeniu, że w usługi inwestycyjne trzeba inwestować ogromne kwoty. Otóż nie. Można zacząć nawet od 100 zł, więc inwestowanie jest dobrym lokowaniem kapitału, nie tylko dla osób zamożnych. Pamiętajmy, że inwestycje to proces długofalowy. Środki, które inwestujemy nie mogą zmniejszyć jakości naszego życia, jeżeli chcemy osiągać wyższe stopy zwrotu, musimy zaakceptować wyższe ryzyko.  Żeby je zmniejszyć, musimy dobrać odpowiednią strategię inwestycyjną, niewątpliwie rozsądnym rozwiązaniem jest zasięgnięcie opinii ekspertów, którzy będą starali się osiągnąć odpowiedni dla nas zysk. Niemniej jednak to my musimy określić jakie ryzyko jesteśmy w stanie zaakceptować i jakie zyski będą w stanie nas usatysfakcjonować.

Wybór usługi inwestycyjnej 

Wybór nie należy do najłatwiejszych, bo przecież chodzi o nasze ciężko zarobione pieniądze. Co zyskujemy korzystając z tego typu usług? Usługi inwestycyjne charakteryzują się tym, że po pierwsze, nie musimy posiadać specjalistycznej wiedzy z zakresu inwestowania, a po drugie, nie pochłania to naszego cennego czasu. Tymi elementami zajmują się specjaliści. Instytucje oferujące usługi inwestycyjne, które cieszą się największym zaufaniem wśród klientów, zapewniają duży stopień elastyczności. Biorą pod uwagę fakt, że jedni z Nas skupią się na wysokim bezpieczeństwie i minimalnym ryzyku, zaś drudzy preferują agresywne inwestycje i wyższe potencjalne zyski, akceptując tym samym wyższe ryzyko. Kluczem jest odpowiednia komunikacja i doprecyzowanie Naszych potrzeb inwestycyjnych, jest to możliwe tylko przy wysokim standardzie obsługi przez doświadczonego doradcę.

Czym jest inPlus?

Jeżeli planujemy swoją przygodę z inwestycjami, ale nie do końca wiemy jak się za to zabrać, bądź ni e mamy wystarczająco dużo czasu na analizowanie rynku, to inPlus jest ciekawą odpowiedzią na nasze potrzeby. To przede wszystkim maksymalnie ograniczane ryzyko. Usługa oczywiście w czasie wzrostu daje nam szansę na zysk, ale eksperci zarządzający usługą, przede wszystkim starają się unikać sytuacji, w której mielibyśmy odnotować straty. Jest to rozwiązanie dla bardzo asekuracyjnych inwestorów, najczęściej początkujących, żebyśmy mogli zobaczyć jak inwestowanie działa w praktyce.

Czym jest Investbox?

Investbox to bardziej zaawansowane narzędzie. W tym przypadku mamy dostępne cztery strategie inwestycyjne, dzięki czemu możemy na bieżąco lokować swój kapitał, od najbardziej bezpiecznych, po najbardziej agresywne portfele modelowe. Znacznie zwiększa to naszą kontrolę nad inwestycją i pozwala na elastyczne zmiany modeli w dowolnej chwili. Nad bieżącymi decyzjami dotyczącymi poziomu zaangażowania w poszczególnych instrumentach finansowych czuwa licencjonowany doradca inwestycyjny, który rzetelnie analizuje rynek, dzięki temu nasz kapitał jest bardziej bezpieczny. Jest to zdecydowanie model dla osób, które lubią czuć pełną kontrolę nad swoimi finansami, a jednocześnie zdają sobie sprawę jak ważna jest wiedza eksperta w tej dziedzinie. Ta hybryda sprawia, że osiąganie naszych celów inwestycyjnych staje się nie tylko prostsze, ale i przyjemniejsze.

Szybkie wzrosty? Gwałtowne spadki? Mamy na to sposób!

Rebalancing to narzędzie, które pomoże Nam zapanować nad ryzykiem naszych inwestycji. Usługa wedle naszych upodobań, co określony czas, automatycznie dokona transferu naszych środków pomiędzy funduszami tak, abyśmy mogli konsekwentnie realizować nasze długoterminowe cele inwestycyjne. Idealne rozwiązanie dla osób, które mogłyby zbyt mocno zachłysnąć się szybkimi wzrostami bądź przestraszyć się chwilowych spadków. Pamiętajmy, że nasze nastawienie do ryzyka zazwyczaj pozostaje na tym samym poziomie przez długi okres czasu, zaś fundusze, które wchodzą w skład naszego portfela inwestycyjnego zmieniają swoją wartość codziennie, co wpływa na zmianę procentowego udziału w naszym portfelu. Codzienna analiza i obliczenia mogłyby przyprawić nas o zawrót głowy, dlatego Rebalancing, to rozwiązanie, które pozwoli nam kroczyć do naszego finansowego celu, bez spędzania wielu godzin przed wykresami, bo cały proces dzieje się automatycznie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here