Żadne słowa nie opisują klimatu, ciepła i uroku Korfu. Trzeba się tam wybrać i zobaczyć wszystko na własne oczy. W zwiedzaniu może także pomóc Korfu Przewodnik po wyspie. Zobacz Korfu Atrakcje Turystyczne.

Oglądaj samoloty startujące o zachodzie słońca

Istnieje wiele sposobów na podziwianie magicznego zachodu słońca na Korfu. Interesującą propozycją jest wizyta w turystycznym regionie Palaiokastritsa i oglądanie zachodu słońca z klasztoru Panagia, z niesamowitym widokiem na Morze Jońskie. Inną propozycją jest Kanoni. Tam, naprzeciwko słynnego Pontikonisi, co dziesięć lub dwadzieścia minut zobaczymy nad głową samolot, ponieważ lotnisko znajduje się kilka minut od hotelu. Ten zapierający dech w piersiach obraz w połączeniu z widokiem słońca powoli nurkującego w morzu, jest niezwykłą atrakcją Korfu.

Spróbuj kuchni Corfiota

Kuchnia Corfiot oferuje wyjątkowe doznania kulinarne oparte na kuchni śródziemnomorskiej z wpływami tradycji greckiej i włoskiej. Niektóre z najbardziej typowych potraw to sofrito (wołowina z dużą ilością czosnku w sosie winnym), pastitsada (kogut z sosem pomidorowym i dużą ilością przypraw podawana z gęstym spaghetti) i bourdeto (ryba gotowana w czerwonym sosie z dużo pieprzu). Α doskonałym miejscem na kontakt z autentyczną kuchnią Corfiot jest tradycyjna tawerna Doukas, położona na centralnym placu malowniczej wioski Doukades w szerszym regionie Palaiokastritsa. Jeśli wolisz smaczne mięso z grilla, powinieneś odwiedzić Ladokolla w wiosce Temploni, pół godziny od centrum miasta, gdzie serwują wyjątkowe mięso z rusztu i organizują niesamowite wieczory z muzyką na żywo.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here