Trening dla kobiet

Ostatnio siłownia robi się coraz modniejsza wśród kobiet. Jest to dobre miejsce na trening, zwłaszcza gdy jest zła pogoda. W naszych okolicach pojawia się coraz więcej siłowni, więc nie stanowi to problemu, aby znaleźć odpowiednią dla nas. Na co zwracać uwagę? Na pewno ważne jest to, aby była czysta i dobrze wyposażona. Niektóre miejsca są naprawdę przyjemne, nowoczesne i przestronne, gra w nich dobra muzyka, która zachęca do ćwiczeń. Dlaczego siłownia jest dobrym miejscem dla kobiet? Jakie ćwiczenia wykonywać, aby odnieść najlepsze efekty?

Kobiety zazwyczaj wybierają w siłowni bieżnie i rowerek. Wydaje im się, że to jest właśnie sprzęt dla kobiet. Spędzają na nich całe godziny. Ale nie osiągają wymarzonych rezultatów. Dlaczego? Dlatego że urządzenia do fitnessu przyczyniają się głównie do uzyskania deficytu kalorycznego. Trudno jest na tych sprzętach poprawić figurę lub ujędrnić ciało. Z czasem też nasz organizm przyzwyczai się do tego wysiłku i nawet godzina ciężkiej pracy nie przyniesie nam deficytu kalorycznego. Musielibyśmy wtedy spędzać na siłowni jeszcze więcej godzin. Nie doprowadzi nas to do niczego dobrego. Co zatem wybierać?

Popracujemy nad naszymi mięśniami. Obojętnie czy jest to kobieta czy mężczyzna – warto mieć mięśnie. Przyczyniają się one do szybszego metabolizmu. Umięśnione ciało wygląda dużo lepiej. Możemy zacząć od maszyn, które wzmocnią nasze mięśnie. Nie będziemy musieli obawiać się wtedy kontuzji. Chociaż docelowo najlepsze są wolne ciężary. Pamiętajmy, że ważne jest to co jeść po treningu. Przyda nam się odpowiednia porcja białka.

http://www.alebutik.pl/

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułZnaczenie godzin
Następny artykułNa ból gardła?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here