Trądzik to przypadłość, którą często kojarzymy z nastolatkami, osobami w okresie dojrzewania. Jednak prawda jest taka, że oprócz trądziku młodzieńczego, schorzenie to ma także inne odmiany, które mogą dotknąć każdego z nas. I choć trądzik z pozoru nie jest dolegliwością dotkliwą, ponieważ nie boli i nie zagraża życiu, to jednak jest w stanie skutecznie unieszczęśliwić i obniżyć samoocenę, ponieważ objawia się nieestetycznymi wypryskami, krotkami i pryszczami, które szpecą, a dodatkowo mogą pozostawiać po sobie pamiątki w postaci blizn i przebarwień.

Jak więc pozbyć się trądziku ? Jest na to kilka sposobów. Po pierwsze należy pamiętać, że leczenie trądziku to proces. Pozbycie się pryszczy nie nastąpi w ciągu jednej nocy. Warto mieć tego świadomość i leczenie rozpocząć z dużym zapasem cierpliwości. Chcąc pozbyć się trądziku należy na pewno pamiętać o dokładnym oczyszczaniu twarzy przed snem. Idealnie sprawdzi się tu płyn micelarny, który usunie wszelkie zanieczyszczenia. Warto także przyjrzeć się swojej diecie i wyeliminować ziej nadmiar słodyczy oraz ostre przyprawy. Można włączyć także napary z ziół. Pomóc mogą także apteczne kremy dostępne bez recepty.

Bardziej radykalnym, ale skutecznym sposobem jest zastosowanie peelingów z kwasu salicylowego. Nie należy jednak wykonywać ich samodzielnie, lecz pod okiem doświadczonej kosmetyczki lub kosmetologa.

Należy także pamiętać, że w ostrzejszych formach trądziku konieczna będzie wizyta u dermatologa, który dobierze odpowiednie leczenie i przepisze nam preparaty dostępne na receptę.

Artykuł powstał we współpracy z dwakolory.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here