Toruń z największym spadkiem średnich cen OC

Mimo że ostatnich kilka lat bynajmniej nie było łaskawych dla kierowców, jeśli chodzi o ceny OC, to 2018 r. przyniósł długą wyczekiwaną stabilizację, na którą składają się obniżki składek. Jak się okazuje, powody do radości mają w szczególności zmotoryzowani torunianie, bo w ich mieście ceny spadły najbardziej.

Podwyżki, podwyżki…

Jeszcze kilka lat temu, bo przed 2015 r. kierowcy w Polsce mieli prawdziwe Eldorado pod względem wysokości składek ubezpieczeniowych. Wystarczyło kilkaset zł, żeby raz na rok małym kosztem wykupić obowiązkową polisę od odpowiedzialności cywilnej. W 2015 r. sytuacja uległa jednak zmianie – z powodu zbyt niskich cen OC cała branża zaczęła podupadać finansowo i gdyby nie szybkie i do tego znaczne podwyżki składek, istniało ryzyko całkowitego bankructwa wielu towarzystw ubezpieczeniowych.

Aby odbić się od dna, towarzystwa zaczęły podwyższać ceny, w efekcie czego do 2017 r. średnia składka ubezpieczeniowa wzrosła o ponad 100%. Podczas gdy na początku 2015 r. kierowca płacił za OC – przykładowo – 400 zł, 2 lata później przyszło mu wyłożyć już ok. 800 zł. To wyraźna różnica, która została jednak wymuszona tragiczną sytuacją finansową firm działających w branży ubezpieczeń komunikacyjnych. Podwyżki trwały do 2017 r. i dopiero wtedy wielu kierowców odetchnęło z ulgą.

…i po podwyżkach

W 2017 r. ceny OC pozostawały na tym samym lub nieznacznie niższym poziomie jak w 2016 r. Gdzieniegdzie cieszono się delikatnymi obniżkami, podczas gdy w innych miastach ceny stanęły w miejscu. Z kolei już w 2018 r. z miesiąca na miesiąc składki stawały się coraz niższe – w skali kraju pod koniec 2018 r. za OC płacono przeciętnie o 10% mniej niż w analogicznym okresie rok wcześniej. Choć obniżki objęły całą Polskę, to ich skala nie była identyczna dla każdego miasta – podczas gdy w jednych miejscowościach kierowcy cieszyli się z wyraźnie niższych składek, w innych praktycznie ich nie odczuwano.

Jak pokazują statystyki zebrane przez kalkulator-oc-ac.auto.pl, w największym stopniu spadły ceny OC w Toruniu – w żadnym innym mieście nie mieliśmy do czynienia z większymi obniżkami. Są one naprawdę wyraźne, bo pod koniec 2018 r. za obowiązkową polisę płacono w grodzie Kopernika średnio o ok. 50% mniej niż jeszcze 12 miesięcy wcześniej. O jakiej kwocie w takim razie mówimy? Chodzi o ok. 800 zł, tymczasem w grudniu 2017 r. toruńscy kierowcy za identyczne ubezpieczenie musieli wyłożyć grubo ponad 1200 zł.

Tanio jak w Toruniu

800 zł to jednak wciąż sporo gotówki, której przecież nikt nie lubi się pozbywać. Z pewnością również Ty chcesz płacić jeszcze mniej, nawet jeśli mieszkasz w Toruniu i możesz korzystać z obniżonych cen. Czy w takim razie istnieją sprawdzone sposoby na zredukowanie składki? Okazuje się, że tak, a najlepszym z nich jest po prostu… bezpieczna, bezszkodowa jazda. Jeśli nie posiadasz pełnych zniżek ubezpieczeniowych, po kilku latach kontynuowania ubezpieczenia możesz otrzymać je w wymiarze nawet -60%, o ile nie jesteś częstym sprawcą wypadków, kolizji i stłuczek.

Przy wyborze OC poszukuj najtańszych ofert i korzystaj z nich. Skalkuluj składkę w wielu towarzystwach i zdecyduj się na to, które gwarantuje najatrakcyjniejsze warunki finansowe. Zorientuj się, ile kosztują dla Ciebie ubezpieczenia komunikacyjne na kalkulator-oc-ac.auto.pl – dzięki internetowemu kalkulatorowi oszczędzisz czas i bez wychodzenia z domu sprawdzisz, w jakim towarzystwie otrzymasz obowiązkowe OC najmniejszym kosztem. Kalkulator obejmuje także oferty innych polis, więc jeśli interesuje Cię np. autocasco czy assistance, w ich wyborze to darmowe, internetowe narzędzie również Ci pomoże.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here