Technologia naszych czasów

Czy nasi dziadkowie mogli przypuszczać, że zanim minie kilkadziesiąt lat, będą mogli komunikować się łączem bezprzewodowym? Czy przodkowie, dla których jedynym środkiem transportu były własne nogi albo wóz konny mogli prognozować, że przez dekady technologia rozwinie się tak bardzo, że dzisiaj mamy możliwość podróżowania nie tylko pojazdami mechanicznymi, które poruszają się w strefie lądowej, ale także powietrznej. Z kolei czy my sami jesteśmy w stanie przewidzieć, w jakim kierunku rozwinie się nowoczesna technologia i co będzie proponować naszym dzieciom, wnukom i kolejnym pokoleniom? Możemy przypuszczać, znając już kierunek badań naukowych, ale nie możemy być pewni ani postępu takich prac, ani ich powodzenia.

Uznaje się, że innowacyjna technologia osiągnęła dzisiaj szczyty. Tak myślimy my, jej przeciętni użytkownicy, bo przecież badacze nie mogą „spocząć na laurach” i nie rozwijać tej naukowej dziedziny. My cieszymy się z dostępności tak licznych wygód, które wpływają na komfort naszego codziennego funkcjonowania. Przecież 90% społeczeństwa posiada dzisiaj smartfona. To nie tylko sprzęt wykorzystywany do rozmowy, ale przede wszystkim użyteczny gadżet z mnóstwem funkcji: adblock iphone, aparat fotograficzny, kamera, radio, nawigacja GPS czy też urządzenie do zarządzania bankowością mobilną. Dzisiaj to wszystko posiada dobry telefon, który na dodatek blokowany jest przed dostępem nieuprawnionych osób trzecich kodem zapisywanym przy wykorzystaniu linii papilarnych jego właściciela.

O tym, jak bardzo rozwija się technologia, świadczy także dziedzina motoryzacji. Wystarczy wejść dzisiaj do salonu samochodowego albo choćby obejrzeć jeden z kanałów telewizyjnych, który jest jej poświęcony. Nie ma miesiąca, by gdzieś na świecie nie odbyła się premiera nowego pojazdu mechanicznego. Lepszego, jeszcze bardziej funkcjonalnego, ekonomicznego, bardziej komfortowego dla kierowcy i pasażerów. Postęp w rozwoju technologii, która pozwala tworzyć unikalne modele aut widać wyraźnie nie tylko, kiedy spojrzymy na wyposażenie samochodu. Liczą się również aspekty, które wpływają na optymalne wykorzystanie pojazdu ze względów technicznych. Innowacją jest na przykład akumulator trakcyjny Trojan – jeszcze bardziej wytrzymały, a przede wszystkim wydajny, dzięki czemu podróżowanie czy praca na maszynie przebiega w pełnym sukcesie.

Dzisiaj nie pozostaje nam już nic innego, jak tylko czekać na postępy nowoczesnej technologii. Nie ma wątpliwości, że ta będzie nas zaskakiwać niemalże każdego dnia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here