Tanie ubezpieczenie OC? Sprawdź najlepsze oferty z kalkulatorem OC Porowneo.pl

Posiadając samochód, ponosimy koszta nie tylko napraw i paliwa, ale też różnych ubezpieczeń związanych z pojazdem. Niektóre z nich są obowiązkowe, więc nie mamy wyjścia – inaczej grożą nam mandaty i spore nieprzyjemności w razie udziału w wypadku lub kolizji – nawet jeśli to nie my zawinimy. Czy jednak wszędzie ubezpieczenia kosztują tyle samo?

Nie. Możemy więc znaleźć przynajmniej względnie tanie ubezpieczenie OC. Czy musimy jednak sami szukać wszystkich ofert i odwiedzać po kolei strony www wszystkich ubezpieczycieli? Niektórzy zainteresowani wciąż tak robią – twierdzą, że tylko wtedy tak naprawdę widzą prawdziwe oferty. Cóż, jest to dosyć czasochłonne. Co gorsza – niektóre oferty potrafią zmieniać się niemal z dnia na dzień – czyli następuje tak naprawdę szybka dezaktualizacja.

Druga grupa właścicieli samochodów podkreśla, że jest inny – o wiele wygodniejszy sposób porównywania cen ubezpieczeń. Sprawdź kalkulator ubezpieczenia samochodu Porówneo.pl.

Pierwszym plusem jest to, że wszystkie potrzebne do wyliczenia kwoty OC trzeba tu wpisać tylko raz, a nie po kolei na stronach wszystkich ubezpieczycieli. Już samo to zapewnia sporą oszczędność czasu, który można przeznaczyć na pracę lub odpoczynek. Drugą istotną sprawą jest to, że można tu znaleźć naprawdę tanie ubezpieczenie. Zostaje nam więc nie tylko pewna nadwyżka czasu, ale i pieniędzy.

OC trzeba wykupywać co roku – jest to więc stały koszt posiadania samochodu. Nie można go uniknąć lub odłożyć „na kiedyś”. Nie powinno być bowiem ani dnia przerwy między poprzednią i kolejną polisą OC. Nawet jeśli ktoś powie, że teraz przez pół roku nie będzie jeździł samochodem, i tak musi wykupić OC.

Drugim rozwiązaniem jest po prostu sprzedaż auta. Jednak – zamiast posuwać się do drastycznych posunięć, jak pozbycie się samochodu – można przecież przejrzeć najlepsze oferty z kalkulatorem OC Porowneo.pl. Dzięki temu wiele osób przekonało się już, że OC nie musi kosztować bardzo dużo. Inne dowiedziały się, że wcale nie trzeba kurczowo trzymać się jednego ubezpieczyciela, który zapewnia, że ma tanie produkty, zwłaszcza dla swoich stałych klientów. Niestety, są firmy, które bazują na tym, że wielu ludziom nie chce się lub uważają, że nie mają czasu na porównywanie ofert.

Ile można przez to stracić na przestrzeni kilku lat? Czasem dość sporo. Już w skali roku potrafi być to nawet do kilkaset złotych. Warto więc co roku korzystać z porównywarki, aby po prostu nie przepłacać. Niezależnie od tego, czy zarabiamy najniższą krajową, czy jej wielokrotność, każdy ma prawo oszczędzić, jeśli jest taka możliwość.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here