Zdecydowana większość badań medycznych, które są często zalecane w obecnych czasach, może pochwalić się łatwością w wykonywaniu. Nawet takie badania jak histeroskopia, które wymagają zastosowania znieczulenia, są wykonywane sprawnie, pozwalając na szybki powrót pacjenta do domu. Oprócz tego opracowywanych zostaje coraz to więcej testów diagnostycznych, do których wykonania potrzebna jest zaledwie próbka krwi pacjenta. Wśród nich można wymienić takie testy, jak gazometria czy jonogram.
Czym jest jonogram? Otóż jest to badanie, pozwalające na określenie poziomu elektrolitów w osoczu krwi pobranym od pacjenta. Sprawdzane są między innymi sód, potas, wapń, magnez, a także chlorki i fosforany. Ilość elektrolitów w próbce od pacjenta porównuje się z ogólnie przyjętymi normami, sprawdzając, czy uzyskane wyniki nie wykazują żadnych znaczących nieprawidłowości. Zaburzenia poziomu elektrolitów często mogą być wynikiem prowadzenia nieodpowiedniej diety. Jednakże w niektórych przypadkach są też objawem dla różnych zmian, zachodzących w organizmie. Zatem bardzo często jonogram pozwala na zdiagnozowanie poważnych chorób, które mają olbrzymi wpływ na funkcjonowanie organizmu oraz mogą w znaczącym stopniu wpływać na codzienne samopoczucie pacjenta.
Jonogram jest badaniem całkowicie bezpiecznym, mało inwazyjnym i szybkim do przeprowadzenia. Wyniki natomiast mogą powiedzieć bardzo wiele na temat stanu zdrowia pacjenta. Jest to zatem doskonały test diagnostyczny dla każdego pacjenta, u którego występują niepokojące objawy.

http://www.derm-art.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here