Dla wielu z nas Szwecja to przede wszystkim wspaniałe krajobrazy oraz dzika przyroda. Kto w czasie wycieczki po tym kraju chce poznać jego przyrodnicze bogactwo, ten koniecznie powinien odwiedzić Wschodni Gotland. Ten region Szwecji znany jest z licznych jezior oraz rolniczego krajobrazu, dzięki czemu miłośnicy wypoczynku na łonie natury mogą tu znaleźć dla siebie wiele atrakcyjnych miejsc. Jednym z najciekawszych miejsc, jakim może się tu pochwalić Szwecja, jest Jezioro Takern. Jest ono wyjątkowo atrakcyjnym celem wycieczki dla ornitologów, jednak i inni turyści mogą tu liczyć na wspaniały wypoczynek. Co warto wiedzieć na temat tego niezwykłego miejsca?
Jezioro Takern to płytkie jezioro, które powstało wskutek działalności lodowców jakieś 10 tysięcy lat temu. Malowniczy krajobraz jest wielkim walorem tego miejsca, a piękne łąki rozciągające się w jego pobliżu tworzą tu wspaniałą scenerię. Piękno krajobrazów można poznawać tu dzięki gęstej sieci szlaków pieszych, wyznaczonych z myślą o turystach. Dzięki temu zaplanowanie ciekawej wycieczki w rejonie tego jeziora staje się zadaniem łatwym dla każdego podróżnika.
Jezioro Takern ma ogromne walory przyrodnicze. Dla tych, którzy kochają ptaki i chcą obserwować je w ich naturalnym środowisku, jezioro to staje się miejscem niezwykle atrakcyjnym. Z myślą o ornitologach ustawiono tu wiele wież widokowych, dzięki którym obserwacja ptaków staje się łatwiejszym zadaniem. A jest na co popatrzeć, gdyż w rejonie jeziora doliczono się około 270 gatunków ptaków.

http://czarodziejskieliny.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here