Święta w stylu amerykańskim. Jak się przygotować?

Pierwsza gwiazda, zaśnieżony ogród, delikatny blask lampionów oraz zapach wigilijnych potraw w połączeniu z obecnością najbliższych osób to moment, na który wszyscy czekamy. Zanim on jednak nastąpi, przed nami intensywny czas przygotowań, który wiąże się między innymi z dekorowaniem wnętrz naszego domu.

Inspiracje zza oceanu

Inspiracje zza oceanu

Żyjemy w czasach, w których czerpanie z innych kultur i ich tradycji jest całkowicie naturalne, a nawet pożądane. W Polsce bardzo mocno zakorzenił się trend amerykański, który w połączeniu z polskimi zwyczajami tworzy elegancką i pełną komfortu atmosferę. Przypominając sobie większość świątecznych produkcji filmowych, większość z nas za najbardziej charakterystyczne dla tego stylu uzna oświetlenie wokół domu, skarpety nad kominkiem i… majestatyczną choinkę. Przyjrzyjmy się tej sprawie nieco bliżej.

Choinka w stylu loftowym

Choinka w stylu loftowym

Miłośnicy kultowego serialu Przyjaciele z pewnością pamiętają odcinek, w którym Monika, Rachel, Jeoy, Chandler, Ross i Phoebe przygotowywali się do świąt. Jednym z zabawniejszych momentów w tym odcinku, była scena wspólnego ubierania choinki. O ile Monika wykonała swoją część perfekcyjnie, to pozostałym trudno było dorównać do jej bardzo wysokiego poziomu. Świąteczne drzewko udekorowane przez Monikę Geller było bowiem zachwycające. Wybór każdej z ozdób został dokładnie przemyślany, dzięki czemu uzyskany efekt wypełniał całe wnętrze świąteczną magią.

Choinka w amerykańskim stylu to przede wszystkim połączenie zawieszek imitujących lukrowane pierniki ze szklanymi bombkami w odcieniach beżu, brązu i czerwieni. Prawdziwy jej sekret tkwi jednak w detalach, a mianowicie w ciepłym strumieniu lampek i białych dzwoneczkach, których delikatność nadaje elegancji świątecznemu drzewku. Dzięki takiemu zestawieniu ozdób, świąteczny nastrój rozniesie się po całym mieszkaniu.

Szukasz wyjątkowej choinki? Sprawdź sztuczne choinki na Miloohome.pl!

Poczuj loftowy klimat świąt

Poczuj loftowy klimat świąt

Loftowy, nieco modernistyczny klimat urzeka swą prostotą, a zarazem wyrafinowaniem. Z tego też względu, w okresie świątecznym poza choinką będącą głównym elementem wystroju, warto postawić na szereg dodatków, które staną się luksusową oprawą tego okresu. W tym przypadku bardzo ważną rolę odgrywa oświetlenie, dlatego dekorując salon, należy pamiętać o nastrojowych świecach na stoliku, gustownych lampionach lub lampkach, których delikatny blask rozświetli całe pomieszczenie. Kolejnymi istotnymi elementami, które dodadzą wnętrzu uroku, są również różnego rodzaju ozdoby w postaci świątecznych figurek, które można umieścić na ogromnych loftowych parapetach oraz tekstylia pełne zimowych motywów i wzorów.

Boże Narodzenie to najpiękniejszy czas w roku, dlatego wnętra naszych domów i mieszkań wymagają wyjątkowej oprawy. Decydując się na święta w amerykańskim stylu, zafundujesz sobie i swoim bliskim zasłużony odpoczynek na najwyższym poziomie. Luksus, elegancja i ciepło domowego ogniska – dokładnie takich świąt potrzebujesz.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here