Studia MBA

Studia MBA nieustannie cieszą się popularnością wśród menedżerów, osób zajmujących stanowiska kierownicze czy prezesów firm (zwłaszcza start-upów). Jak  wybrać program MBA, by uczestnictwo w nim przyniosło jak największe korzyści?

Jakie są zalety studiów MBA?

Warto  przypomnieć zalety studiów MBA. Oprócz usystematyzowania i uzupełnienia wiedzy, uczestnicy mają szansę zdobyć cenne know-how, m.in. dzięki wymianie doświadczeń z innymi osobami w grupie. Na studia MBA mogą aplikować  jedynie osoby z wyższym wykształceniem i kilkuletnim doświadczeniem zawodowym. Na ogół są to menedżerowie i osoby zajmujące kierownicze stanowiska w różnych branżach. Dzięki temu uczestnik może poznać metody zarządzania zespołami i projektami stosowane na co dzień przez innych,  dowiedzieć się, jak rozwiązują problemy i co robią w kryzysowych sytuacjach. Oprócz tego poznają też specyfikę innych branż, co może być szczególnie przydatne dla osób, które rozważają zmianę pracy.

Inną ogromną zaletą studiów MBA jest networking, czyli możliwość stworzenia lub rozbudowania swojej sieci kontaktów biznesowych. Networking pomaga w znalezieniu partnerów do własnego projektu zawodowego, nierzadko umożliwia również skorzystanie z atrakcyjnej oferty współpracy, złożonej przez innego członka sieci kontaktów biznesowych.

Czym kierować się przy wyborze studiów MBA?

Warto na pewno zwrócić uwagę na kilka czynników. Jak długo dana uczelnia prowadzi program? Z jakim zainteresowaniem spotyka się jej oferta i jak uczelnię oceniają jej absolwenci? Na stronie Wyższej Szkoły Bankowej (uczelnie z grupy WSB mają w swojej ofercie studia MBA) można znaleźć wyniki badań opinii studentów. Może to być niezwykle przydatne dla osób rozważających podjęcie studiów na tej uczelni. Dobrym pomysłem jest także zapoznanie się z rankingami programów MBA i samych uczelni.

Oprócz tego warto również zwrócić uwagę na to, czy uczelnia oferująca program MBA współpracuje z partnerami zagranicznymi. Jednym z partnerów wspomnianych szkół wyższych z Grupy WSB jest Franklin University. Dzięki współpracy między uczelniami, uczestnicy programu MBA mają możliwość brania udziału w zajęciach prowadzonych przez zagranicznych wykładowców, studiują według programu opracowanego przez WSB wspólnie z partnerem, a w dodatku biorą udział w wyjazdach zagranicznych współorganizowanych przez obie uczelnie. Z ofertą WSB można zapoznać się na stronie https://www.studiamba.wsb.pl/oferta.

Wybór programu MBA warto zatem uzależnić od kilku czynników. Oprócz opinii o studiach czy samej uczelni dobrze również zapoznać się z rankingami, zorientować się, czy uczelnia współpracuje ze szkołami zagranicznymi lub krajowymi partnerami biznesowymi. Dodatkowo dobrym pomysłem jest  bliższe zapoznanie się z filarami każdego programu oraz poznanie specjalności, jakie można wybrać w ramach studiów MBA na danej uczelni.

Artykuł sponsorowany.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here