To w jaki sposób funkcjonujemy ma wpływ na wygląd naszej skóry. Wszystko, co jemy i pijemy będzie miało na niej swoje odzwierciedlenie. Na szczególną uwagę zasługuje dieta, ponieważ to ona warunkuje intensywność starzenia się skóry. Żaden preparat nie jest w stanie zniwelować konsekwencji nieodpowiedniego odżywiania się. Należy pamiętać, że komórki skóry, które mają funkcjonować i rozwijać się prawidłowo, muszą bezustannie otrzymywać niezbędne dla nich substancje odżywcze. Poza regularną kosmetyką najlepszym sposobem na poprawienie stanu skóry, jak i utrzymanie przez długo młodzieńczego wyglądu jest właściwe, zróżnicowane odżywianie się. Jak również picie odpowiedniej ilości wody.
Skąd biorą się wypryski na twarzy?
Coraz częściej zmiany skórne w postaci wyprysków na twarzy dotyczą kobiet powyżej 25 lat, a nawet 30 roku życia. Zmiany te najczęściej zlokalizowane są na linii żuchwy, szyi oraz brodzie. Mogą to być zmiany bardzo bolesne często ropne. Zwykle są symptomem problemów hormonalnych, dlatego w ich przypadku warto skonsultować się z lekarzem ginekologiem lub endokrynologiem. Występują bardzo często w czasie, gdy hormony mają podwyższone działanie, czyli w okresie przedmiesiączkowym. Przy tego rodzaju dolegliwościach z całą pewnością niewskazane jest jedzenie słodyczy, produktów wysoko przetworzonych, jak i ostrych przypraw. W tym wypadku zalecane jest jedzenie dużej ilości warzyw, a także spożywanie ziół.
Co z workami pod oczami?
Opuchnięcie dolnych powiek to zwykle objaw nieprzespanej nocy lub przewlekłego stresu. Długotrwale utrzymująca się opuchlizna może być powodem choroby nerek. Dodatkowo może być widoczny ciemny kolor pod oczami, który może być przyczyną występowania alergii. Po wykluczeniu poważnych chorób, warto dokładniej przyjrzeć się codziennemu funkcjonowaniu. W tym wypadku powinno się dodać do planu dnia regularną aktywność fizyczną. Ograniczenie używek, spokojny tryb życia, jak i odpowiednia dawka to kolejne niezwykle ważne aktywności, które powinny znaleźć się w dniu codziennym. W ramach odpowiedniej pielęgnacji można masować skórę pod oczami kostką lodu lub zimnym kremem odżywczym.
Zaczerwieniona twarz
Zaczerwieniona twarz jest typowym objawem skóry naczynkowej. Niezbędna jest wizyta u dermatologa, gdy zaobserwuje się u siebie duży rumień obejmujący policzki i grzbiet nosa. Skóra w tych miejscach może zacząć się łuszczyć, być szorstka, a w dodatku zaczynają boleć stawy. To objawy tocznia rumieniowatego, który jest chorobą immunologiczną dotykającą wiele młodych kobiet. W zakresie pielęgnacji skóry należy używać preparatów uszczelniających naczynia krwionośne zawierających więc witaminę C, rutynę, ale też filtr UV.
Co jeść, aby mieć piękną zdrową skórę?
Jedyną zasadą, która odpowiada na to pytanie jest zdrowa, zróżnicowana dieta, ponieważ właśnie zdrowa skóra wygląda pięknie. Warto wziąć pod uwagę pestki dyni, migdały, sardynki, wątróbkę, orzechy oraz grzyby. Na szczególne uznanie zasługuje jedzenie ryb bogatych w ważne dla naszego zdrowia i wyglądu w kwasy omega-3. Te regenerują barierę ochronną skóry, zatrzymują w niej wilgoć, dzięki czemu skóra staje się odpowiednio nawilżona i pełna blasku. Dodatkowo należy pić odpowiednie ilości wody, aby była ona również odpowiednio nawodniona i elastyczna.
Młoda i promienna skóra
Jeśli zależy nam na utrzymaniu zdrowego i naturalnego wyglądu skóry ważne jest, aby do codziennej diety dodać porcje owoców i warzyw. Bardzo istotne będzie spożywanie produktów nierafinowanych oraz nieprzetworzonych. Wskazana jest szklanka świeżego soku owocowego lub warzywnego dziennie. Rodzaj spożywanej przez nas żywności można wyczytać na twarzy. Produkty wysoko przetworzone nie zawierają błonnika. Mają dużą zawartość kwasów tłuszczowych, dodatków, cukru, dlatego organizm zwalcza te toksyny, wydalając je przez skórę. Cera staje się szara, pozbawiona witalności i pojawiają się na niej wypryski, co powoduje, że nie wygląda ona na zdrową i promienną, ale na zmęczoną, przez co wydaje się być starsza.