Sprzątanie grobów Gdynia

W dzisiejszych czasach, gdy przeprowadzki są na porządku dziennym, to zarówno opieka jak i odwiedzanie cmentarzy, gdzie leżą bliscy może być utrudniona. Można też nie mieć czasu na to, by pojechać i kilka godzin czyścić nagrobek. Coraz popularniejsze stają się firmy, które świadczą usługi sprzątania i opieki nad grobem. Poniżej kilka przydatnych porad, jeśli jednak zdecydujemy się na samodzielne sprzątanie.

Kilka przydatnych wskazówek

To, czym i w jaki sposób dokładnie będzie myty grób zależy od kilku czynników, między innymi od rodzaju budulca, z jakiego został zrobiony. Najpopularniejszymi materiałami są: lastryko, granit, marmur, piaskowiec. Grób z lastryko sprzątamy używając wody, płynu do mycia naczyń, szczotki i sody oczyszczonej. Oczywiście, jeśli te środki nie dadzą rady to istnieją na rynku specjalne do tego rodzaju płyty. Na koniec warto natłuścić olejem czysty nagrobek. Granit, odporny na działanie warunków atmosferycznych, można oprócz wody z mydłem potraktować wodą z octem. Tego typu płyty nie olejujemy ani niczym tłustym nie nacieramy. Sama woda z octem powinna dać połysk. Jeśli chodzi o grób wykonany z marmuru, który jest skałą wapienną to musimy się posiłkować jedynie delikatnymi sposobami, które nie uszkodzą budulca. Tak naprawdę tylko tam, gdzie są jakieś mocniejsze zabrudzenia można użyć delikatnej pasty z sody oczyszczonej i wody utlenionej. Piaskowiec jest równie delikatny. Tu warto użyć specjalnego środka do czyszczenia nagrobków z piaskowca. Przyda się także ściereczka i ciepła woda. 

Usługi firm sprzątających

Wyszukamy je wpisując określone hasło w wyszukiwarkę np. sprzątanie grobów Gdynia. Mając konkretne wyniki wyszukiwania, należy zapoznać się z najważniejszym, czyli opiniami. Mogą nam wiele powiedzieć na temat jakości świadczonych usług. Porównując ceny poszczególnych usług warto zastanowić się jakie są oczekiwania względem współpracy oraz czy będzie to jednorazowa akcja, czy stała współpraca – ceny w takich wypadkach mogą się różnić. W okresie przedświątecznym popyt na takie usługi wzrasta, a razem z nią cena. Niektóre firmy posiadają pakiety np. całoroczne sprzątanie grobów (raz w miesiącu). Wszystko zależy od oczekiwań klienta. Na pewno najważniejszą kwestią jest reputacja i doświadczenie firmy – nagrobki wykonane z innego materiału niż granit, bardzo łatwo uszkodzić, a i czyszcząc granit nieostrożnie można doprowadzić do np. zarysowania płyty. Dlatego wybór odpowiedniego fachowca w tej sprawie jest tak ważny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here