Sprytne sposoby na wpasowanie telewizora w wystrój salonu

Czasy, w których telewizor stanowił centrum każdego salonu, a pozostałe wyposażenie było wybierane i rozmieszczane względem niego odeszły w niepamięć – na szczęście. Nowoczesne trendy starają się naturalnie wpasować to urządzenie w całokształt aranżacji w taki sposób, by wszystko ze sobą perfekcyjnie harmonizowało. Zobacz, jak to zrobić!

Telewizor na ścianie – jak go ulokować

Choć era telewizorów wiszących na ścianie zamiast ustawionych na stoliku towarzyszy nam już od dłuższego czasu, od niedawno trend ten wszedł na wyższy poziom. Teraz nie wystarczy jedynie go zawiesić, lecz trzeba zrobić to w estetyczny sposób – czyli taki, aby przewody były zupełnie niewidoczne lub też niemalże nie rzucały się w oczy. Jak to zrobić? Do Twojej dyspozycji są specjalne panele przeznaczone do zakrycia kabli. Możesz je również zabudować przy użyciu szpachli, choć to może się okazać kłopotliwe w przypadku ewentualnej awarii – trzeba będzie na nowo szpachlować i malować całą ścianę.

Zabuduj telewizor we wnęce

Zabuduj telewizor we wnęce

Szczyt elegancji w nowoczesnym wydaniu? Duży, płaski telewizor, którego ekranu będzie niejako zlicowany ze ścianą. Jak osiągnąć taki efekt? Wystarczy lekka ścianka z gips-kartonu, przy użyciu której wykonasz w ścianie wnękę. Następnie wykończ jej rant światełkami LED, a następnie wstaw tam telewizor – a będzie wyglądać zupełnie tak, jak gdyby wyrastał ze ściany – szczególnie wtedy, gdy podświetlisz go dookoła.

Tak zaaranżowany kącik telewizyjny będzie się dobrze prezentować tylko wtedy, gdy ekran będzie odpowiednio duży – mały odbiornik może niestety „zginąć” na ścianie, co nie będzie się dobrze prezentować. Polecamy tu szczególnie 55-calowe telewizory z płaskim ekranem – a najlepiej jeszcze większe, jeśli posiadasz wystarczająco dużo miejsca.

A może telewizor ukryty w szafce?

Meble do salonu z zintegrowanym telewizorem. To możliwe! Co więcej, na rynku spotkasz się dwoma wariantami tego rozwiązania:

– telewizor schowany wewnątrz szafki – jak to wygląda? Na jednej ścianie w salonie znajduje się po prostu ogromna szafka z przesuwnymi drzwiami, wewnątrz której umieszczone są najróżniejsze półki i szuflady – w tym także półka na telewizor. Gdy chcesz coś obejrzeć, po prostu przesuwasz drzwi i odsłaniasz urządzenie – a później zasuwasz i chowasz sprzęt w szafie. Dzięki temu telewizor nie tylko nie przytłacza wystroju wnętrza, lecz również nie pokrywa się kurzem – w końcu jest odgrodzony od pomieszczenia drzwiami,

A może telewizor ukryty w szafce

– telewizor umieszczony na przesuwnych drzwiach szafy – możesz też spotkać się z takimi szafami, na których drzwiach zamontowano płaski telewizor, zupełnie tak jak na ścianie. Co zyskujesz w tej sytuacji? Wewnątrz szafki masz dużo miejsca do przechowywania potrzebnych bibelotów czy książek, a na jej drzwiach zawieszony telewizor – oszczędzasz więc sporo miejsca, które możesz wykorzystać w inny, lepszy sposób.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here