Nogi są wyjątkową częścią ciała każdej kobiety. Im dłuższe i smuklejsze tym lepiej, ale nie zawsze każda z nas może cieszyć się cudownymi i zdrowymi nogami. Coraz częściej pracujemy siedząc po kilka godzin przy biurku lub chodzimy do utraty sił co znacznie wpływa na naszą kondycje nóg. Po takim dniu możemy być pewne, że gdy wrócimy do domu nasze nogi będą obolałe i spuchnięte. Jedyne czego wtedy potrzebujemy to relaks, który można połączyć z domową kuracją aby rano znowu wstać i nasze nogi miały energię na cały dzień.

Na bardzo zmęczone nogi pomoże kąpiel rozmarynowa. Wystarczą 4 gałązki świeżego rozmarynu, który trzeba zalać wrzątkiem i podgrzewać pod przykryciem 30min. Potem już tylko należey przecedzić płyn i wlać do wanny z ciepłą wodą. 15-20min i taka wieczorna kąpiel zregenruje nogi oraz da nowe ciekawe przeżycia. Kolejnym chyba najpopularniejszym spodobem na zmęczone nogi jest masaż oliwką. Wystarczy trochę nanieść na obolałe stopy, masować i ugniatać od palców po podeszwy aż do wierzchu. Jeżeli ktoś jest leniwy to i dla niego jest sposób. Połóż się wygodnie i zegnij nogi w kolanach. Możesz oprzeć je na przykład o oparcie łóżka lub o ścianę. Ważne by nogi były uniesione wyżje niż tułów. Po 15min poczujesz ulgę a nogi i stopy odpoczną. Ciekawym i na pewno bardzo relaksującym spodobem będzię hydromasaż. Silny strumień wody pobudzi krążenie i wmocni naczynia krwionośne dając ulgę i przyjemność podczas kąpieli. Jeśli twoim najgorszym koszmarem są spuchnięte nogi warto pić wywar z brzozy. Jest on moczopędny dzięki czemu pomaga usunąć nadmiar wody z organizmu, działa rozluźniająco i likwiduje obrzęki. Wsyp 1-2 łyżeczki suszonych liści do wrzątku i gotuj przez 3 minuty. Odcedź i pij 2 razy dziennie a efekty przyjdą niebawem.
Różnorakie dolegliwości związane z nogami nie musza już być problemem, wystarczy zastosować kilka przydatnym porad a pożegnasz się z bólem i znów będziesz mogła chwalić się swoimi nogami kiedy chcesz.

http://trenujmadrze.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here