Ciąża jest dla każdej kobiety czasem bardzo wyjątkowym. Niestety zwłaszcza jej początek potrafi być bardzo uciążliwy. Ciążowe mdłości, które wtedy dotykają aż połowę przyszłych mam niczego nie ułatwiają. Mdłości dopadają kobietę zwykle w połowie drugiego miesiąca i zostają aż do końca pierwszego trymestru. Część kobiet musi się z nimi zmagać nawet do połowy ciąży, niewielki procent ma tego pecha, że mdłości dokuczają im przez całą ciążę. Najczęściej pojawiają się rano ale w niektórych przypadkach ich atak pojawia się popołudniami lub wieczorem.

Jeśli należysz do grona tych przyszłych mam, które doświadczają mdłości to wiedź, że istnieją sposoby na ciążowe mdłości. Sprawdź czy pomogą również Tobie.

Skuteczne sposoby na ciążowe mdłości

Imbir będzie Twoim sprzymierzeńcem.

Wśród sposobów na ciążowe mdłości świeży imbir bywa niezastąpiony. Ten w proszku nie ma tych właściwości. Korzeń imbiru kupisz praktycznie w każdym markecie, wystarczy, że będziesz go dodawać po trochu do różnych potraw i napoi. W tym celu zetrzyj trochę korzenia na tarce. Jeśli pokroisz go w plasterki to możesz go zagotować i zrobić z niego herbatę.

Napoje gazowane miej zawsze pod ręką

Mimo, iż kobietom w ciąży nie poleca się napojów gazowanych, a raczej wodę niegazowaną to w przypadku uporczywych mdłości coca cola miewa na żołądek ciężarnej zbawienny wpływ gdyż potrafi sobie skutecznie poradzić z mdłościami. Równie dobrze sprawdza się tutaj woda gazowana. Takie napoje pijemy małymi łyczkami, lekko schłodzone.

Nie chodź głodna

Dbaj o to żebyś zawsze miała pod ręką coś do jedzenia. Także z samego rana. Najlepiej abyś co rano zanim wstaniesz coś przekąsiła. Świetnie się sprawdza banan albo herbatniki

Pij, a będzie Ci lepiej

Chodzi tutaj o ciepłe mleko, które ma zbawienny wpływ na ciążowe mdłości. Innym sprawdzonym i udowodnionym naukowo specyfikiem jest sok ananasowy. To skuteczny sposób na ciążowe mdłości. Woda z sokiem cytryny także bardzo dobrze wpłynie na Twój żołądek.

Nie wstawaj zaraz po przebudzeniu

Zdecydowanie lepiej będzie jeśli poleżysz z 15 – 20 minut zanim wstaniesz. Zminimalizujesz ryzyko pojawienia się tej przykrej dolegliwości.

Olejki eteryczne mają moc

W walce z nudnościami pomogą Ci niektóre olejki eteryczne. Szczególnie dobrze sprawdzają się lawendowy, sosnowy, miętowy i eukaliptusowy, a także różany i rumiankowy. Aby mieć je zawsze w pobliżu kup kominek aromaterapeutyczny. Gdy wychodzisz z domu zabierz ze sobą bawełnianą chusteczkę zwilżoną olejkiem. Z całą pewnością Ci się przyda, gdy złapią Cię na mieście mdłości.

Ciepłe okłady

Gdy mdłości się pojawiają połóż się, najlepiej na boku, a do brzucha przyłóż rozgrzany termofor. Ciepło przyniesie Ci ulgę.

Akupunktura to coś dla Ciebie

Akupunktura naprawdę działa na ciążowe mdłości . Możesz kupić specjalne opaski uciskowe na nadgarstki, które będą stymulować odpowiednie punkty na nadgarstkach dzięki temu mdłości zostaną zminimalizowane. Ich skuteczność została potwierdzona w testach klinicznych. Wolisz to robić samodzielnie, nie ma problemu.
Przyciśnij kciukiem punkt leżący na nadgarstku, ok. 3 cm poniżej ścięgnami. Uciskaj tak, dość mocno przez 5 sekund, potem zwolnij ucisk, i wykonaj kilka powtórzeń raz za razem aż poczujesz, że mdłości ustępują. To samo zrób na drugiej dłoni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here