W dzisiejszych czasach człowiek narażony jest na wiele czynników, które mają znaczący wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie. Najgorszym ze wszystkich jest niestety czas, a raczej jego pozorny brak. Dziś żyje się szybciej, ludzie są w ciągłym biegu, cały czas poganiani przez terminy, kredyty czy rachunki. Czas nieugięcie biegnie tak samo, a od nas wymagane jest co raz więcej czynności i obowiązków co powoduje stres.
Problemy ze snem – choroba cywilizacyjna, to jedna z największych konsekwencji stresowego życia. Często słyszymy, że coś komuś spędza sen z powiek, takim czymś może być niestabilna pozycja firmy, w której pracujemy czy brak pracy skutkujący brakiem środków do życia. Brak snu powoduje, że organizm nie „”ładuje”” baterii, co może być straszne w skutkach dla naszego zdrowia.
Kolejną sprawą, na którą ludzie nie mają czasu to odpowiednia dieta. Dobry i „”zły”” cholesterol – czym właściwie się różni? Nie mamy czasu żeby się na tym zastanowić, a warto by poznać o co chodzi w tym zagadnieniu. Otóż ten dobry to HDL (high density lipoproteins), o dużej gęstości. Lipoproteiny te zawierają po 50% białek i lipidów a zawarte w nich fosfolipidy – lecytyny – są zdolne oczyszczać tętnice z miażdżycorodnego cholesterolu i przenoszą go do wątroby, natomiast ten zły to lipoproteiny LDL (low density lipoproteins) o małej gęstości. Cholesterol ten, po połączeniu z innymi substancjami, odkłada się w ścianach tętnic, przyjmując postać blaszek miażdżycorodnych. Aby dobrać odpowiednią dietę i mieć kontrolę nad cholesterolem warto poradzić się dietetyków i monitorować go poprzez okresowe badania.
Trauma i stresor traumatyczny – na czym polega i jak go zwalczyć? Trauma to nic innego jak stan psychiczny wywołany wskutek jakiegoś przeżycia, na przykład wypadku samochodowego, który zostawia ślad w naszej świadomości, natomiast stresor to doświadczenie związane odczuwanymi uczuciami, przykładowo strachem, podczas gdy człowiek dowiaduję się o zagrożeniu swojego życia.
Także, jak często na powtarzano, tylko spokój nas uratuje.

http://satik.pl/

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułSzybkie badania medyczne
Następny artykułMedycyna

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here