Smartwatch czy smartband - co wybrać

W obecnych czasach technologia rozwija się tak szybko, że ciężko jest nadążyć za nowinkami. Jednym z nowszych elementów wyposażenia elektronicznego są smartwatch i smartband. Są to urządzenia w formie bransolety na rękę, które łączy się ze smartfonem. Ma to na celu możliwość obsługi telefonu bez jego wyciągania. Co to znaczy?

  1. Do czego służy smartwatch?
  2. Czym charakteryzuje się smartband?
  3. Smartwatch czy smartband?

1. Do czego służy smartwatch?

Smartwatch jest to urządzenie, dzięki któremu jesteśmy w stanie obsługiwać telefon bez jego wyciągnięcia z kieszeni. Jest to po prostu inteligentny zegarek. Po połączeniu telefonu z tym urządzeniem jesteśmy w stanie odczytywać wiadomości SMS, odbierać połączenia przychodzące, także korzystać z aplikacji, takich jak licznik kroków, kalorii, a także możliwe są płatności mobilne właśnie poprzez zegarek. Funkcje w nim dostępne są zależne od modelu na jaki się zdecydujemy. Najnowocześniejsze z nich mają także możliwość odpisywania na SMS, czy prowadzenie rozmowy.  Na rynku możemy znaleźć oferty zegarków smartwatch różnych firm. Przy zakupie niezwykle ważnym jest, żeby zwrócić uwagę na to, czy nasz telefon będzie kompatybilny z zegarkiem i będzie możliwe połączenie tych urządzeń. Poza przydatnością tego zegarka samą w sobie, należy także zwrócić uwagę na jego wygląd. Smartwatch dla mężczyzn i dla kobiet może mieć zarówno wygląd sportowy, jak i bardziej elegancki nadający się do garnituru czy sukni.

2. Czym charakteryzuje się smartband?

Smartband jest to urządzenie bardzo podobne do zegarka smartwatch, jeśli chodzi o jego funkcjonalność. Można na nim odbierać wiadomości, połączenia i korzystać z aplikacji. Jednak ogromną różnicą między nimi jest wygląd. Smartband jest w swym wyglądzie delikatniejszy i dużo lżejszy. Jest to w zasadzie opaska i może być ona dodatkiem do naszego ulubionego zegarka. Dzięki jego znikomej wadze, można korzystać z niego jako budzik. Podczas snu monitoruje jego jakość, a delikatne wibracje obudzą nas nie przeszkadzając innym domownikom.

3. Smartwatch czy smartband?

Wybierając to urządzenie powinniśmy przede wszystkim zwrócić uwagę na naszą aktywność podczas dnia i oczekiwanych funkcji. Jeśli zależy nam na urządzeniu, które nie będzie nam przeszkadzało podczas aktywności fizycznej, będzie obliczało i zapisywało nasze wyniki sportowe, a przy tym będzie tak lekkie, że będziemy w stanie o nim zapomnieć, zdecydowanie powinniśmy wybrać smartband. Jeśli jednak zależy nam na wyglądzie urządzenia, większej ilości funkcji związanych z wykorzystywaniem telefonu poprzez zegarek to powinniśmy zdecydować się na smartwatch.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here