Wiele osób nie wyobraża sobie rozpoczęcia dnia bez filiżanki ulubionej kawy. Pyszny napój pity o poranku to przysmak wielu osób, gdyż jest bardzo dobry na pobudzenie i zwiastuje rozpoczęcie dobrego dnia. Jednak po kawę sięgamy nie tylko z rana, ale i w południe, a nawet z wieczora. Ludzie coraz częściej uzależniają się od kofeiny. Dlatego tak chętnie sięgamy po brązowy napój. Jednak wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że kawa pita w nadmiernych ilościach nie tylko niszczy nam szkliwo zębów, ale przede wszystkim wypłukuje nam magnez z organizmu. Częste i bolesne skurcze mięśni – co może być przyczyną? Odpowiedź jest bardzo prosta, brak magnezu w naszym organizmie. Miłośnicy kawy powinni systematycznie przyjmować magnez, by wyrównać jego poziom w organizmie, jednak nie wszyscy zdają sobie z tego sprawę.
W mediach zobaczyć można wiele reklam, które oferują najlepsze środki na uporczywe skurcze. Jednak najlepszym rozwiązaniem dla miłośników kawy jest jej ograniczenie. Zamiast przyjmować niepotrzebne suplementy, faszerować się niepotrzebnymi lekarstwami, wystarczy ograniczyć spożywanie kawy, gdyż to ona jest powodem tego iż, nękają nas częste i bolesne skurcze mięśni – Co może być przyczyną? tego iż człowiek woli zjadać masę witamin i niepotrzebnych lekarstw, zamiast wyeliminować niezdrowe nawyki? Na myśl nasuwa się tylko jedno, niewiedza. Nasz brak informacji wykorzystują koncerny farmaceutyczne, które zamiast uświadamiać nas, chętnie wykorzystują naszą niewiedzę.
Jeżeli nie wiadomo o co chodzi, to oczywiście chodzi o pieniądze. Jednak warto pamiętać o tym, że postępując rozsądnie, szukając informacji, czytając artykuły zdrowotne możemy zdobyć wiedzę. Wystarczy włożyć trochę wysiłku w to, by sprawdzić jakie skutki nadmiernego spożywania kawy mogą pojawić się w naszym życiu. Udając się do apteki, farmaceuta poleci nam najlepszy środek, jednak nie wyjaśni nam skąd biorą się bolesne skurcze łydek.
Nasze zdrowie jest najważniejsze, pamiętajmy o tym każdego dnia, pijąc poranną kawę.

http://www.ufendi.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here