Pierwsze miesiące związku są zazwyczaj perfekcyjne. Partnerzy się poznają, tęsknią po kilku dniach rozłąki a czas nawet spędzony w łóżku przed telewizorem jest bardzo przyjemny. Jednak wzajemna fascynacja i chęć spędzania 24 godzin na dobę ze sobą z czasem mija. Pojawia się rutyna w związku i dopiero wtedy partnerzy dowiadują się, czy to na pewno jest ta osoba.

Rutyna w związku

Jak zaradzić rutynie w związku? Co robić, aby poziom wzajemnego zainteresowania nie spadł? Jest kilka rad, które mogą pomóc poradzić sobie z rutyną i nudnym związkiem. Poznaj skuteczne sposoby na nudny związek i zapomnij o rutynie.

Po pierwsze niespodzianki – bez nich trudno o wysokie zainteresowanie drugą osobą. Telefon o treści „kochanie pakuj się, za pół godziny jestem po Ciebie, wyjeżdżamy na dwa dni” może wywołać wiele uśmiechu na twarzy, a zwykły wypad nad polskie morze okaże się fantastycznym przeżyciem.

Po drugie dajmy sobie odpocząć. O ile pierwsze miesiące związku to ciągła tęsknota i chęć spędzania całego czasu ze sobą, to później, a szczególnie po kilku latach potrzebny jest oddech i chwila dla siebie. Wspólne wyjście z przyjaciółkami na zakupy czy męski wypad na mecz są bardzo potrzebne w związku. Pozwólcie drugiej osobie za sobą zatęsknić i myśleć o Tobie.

Kolejnym sposobem na rutynę w związku jest oczywiście eksperymentowanie w łóżku. Nowe pozycje, gry erotyczne i niezapomniane stosunki rozpalą w Was namiętność. Jeśli w związku jest zaufanie to bez obaw można rozmawiać o nowych propozycjach i następnie je wypróbować.
Niespodzianki, robienie ze sobą nowych rzeczy, interesujące życie erotyczne – to bardzo ważne elementy w związku, które mogą pomóc utrzymać wysoki poziom zainteresowania w Waszej relacji. Ich brak to zaś pierwszy krok do rutyny w związku.

Niemniej jednak ważne są także wszystkie małe rzeczy. Każdy pamięta romantyczne wiadomości, spontaniczne telefony i czułe słówka na dzień dobry czy dobranoc. Na początku relacji każdy jest romantyczny. Największym błędem jest uznanie, że jeśli już partner lub partnerka są zdobyci i są szczęśliwi w związku, to na tym się kończy i zaczyna się codzienność. Nic bardziej mylnego. Złapanie za rękę w miejscu publicznym, niespodziewany całus, śniadanie do łóżka – te rzeczy nic nie kosztują a mogą wywołać ogromne szczęście u partnera. Trzeba także pamiętać, że o związek muszą dbać obie osoby. To we dwoje jesteście odpowiedzialni za tę relację.

Niektóre kobiety mogą uważać, że to mężczyzna powinien o nie zabiegać, a przecież niespodzianka ze strony kobiety także może mężczyznę na nowo pobudzić i zachęcić to rozwijania związku. Tak samo mężczyźni po pewnym czasie zapominają o tych najmniejszych, wyżej już wymienionych rzeczach. Kupienie jednej, czerwonej róży na wakacjach, balonik czy maskotka kupiona na stoisku na plaży to znakomity sposób na szczęśliwy związek.
Pierwsze miesiące związku nie są trudne, w nich jest pełno miłości, tęsknoty i fascynacji. Jednak to, co będzie później i jak oboje partnerów będzie dbać o związek zależy, czy nie popadną w rutynę. Ta jest niestety pierwszym krokiem do nudy i rozpadu związku. Dlatego też zarówno kobieta jak i mężczyzna muszą dbać o wspólne relacje i nowe doznania, a rutyna w związku nie będzie im straszna.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here