Rozliczenie podatków

Epit 2020 to bezpłatny program, który pomoże rozliczyć się z podatków.Obecnie wypełnianie deklaracji podatkowej jest łatwiejsze niż kilkanaście lat temu. Przede wszystkim do dyspozycji mamy sporą liczbę programów, które wszystko zrobią za nas. Jak to działa i gdzie znaleźć takie pomoce?

  1. Epit 2020 – pomoc w przypadku straty podatkowej
  2. Rozliczenie PIT 37 – o czym warto pamiętać

Epit 2020 – pomoc w przypadku straty podatkowej

Podatki są nieodłączną częścią życia każdej osoby, która jest legalnie zatrudniona. W przypadku, gdy wysokość przychodów jest niższa niż wartość kosztów, jakie ponieśliśmy w procesie ich pozyskiwana, można wykazać tak zwaną stratę podatkową. Pomoże w tym program Epit 2020. Podatnicy muszą przy tym pamiętać, że strata podatkowa może być rozliczona tylko i wyłącznie w obszarze jednego źródła przychodów. Mamy na to 5 kolejnych lat od momentu wystąpienia powyższej straty.

Oznacza to, że w jednym roku strata podatkowa może być rozliczona tylko w przypadku jednego źródła. Jeśli zatem pobieramy dochody z różnych firm, to możemy straty podatkowe rozliczać w różnych latach, pod warunkiem zachowania wyżej wspomnianego pięcioletniego okresu.

Rozliczenie PIT 37 – o czym warto pamiętać

Mało kto lubi wypełniać formularze i deklaracje podatkowe. Większość Polaków nie zna się na prawie podatkowym, co niestety może doprowadzić do błędów podczas wykazywania swoich dochodów. Na szczęście nie zawsze musi tak być. PIT 37 to najpopularniejsza deklaracja w polskim systemie rozliczania podatków. Z tego formularza korzystają osoby, które korzystają ze skali podatkowe 32% i 18%. Oprócz tego rozliczenie PIT 37 dotyczy także emerytów, rencistów, zleceniobiorców, osób korzystających z praw autorskich lub zasiłków z ubezpieczenia społecznego. Wypełnienie formularza czasami stwarza problemy. Dlatego warto skorzystać z platformy Pitax. Dzięki temu mamy pewność, że formularz jest poprawnie wypełniony i nie trzeba będzie składać żadnych sprostowań. Nie musimy zatem zagłębiać się w zawiłe przepisy prawa podatkowego. Cały proces rozliczenia podatkowego może zatem przebiec prosto i bezboleśnie.

Warto także dowiedzieć się, jakie ulgi podatkowe nam przysługują. Obecnie polskie prawo przewiduje następujące możliwości: ulgę prorodzinną, rehabilitacyjną, ulgę z tytułu darowizn, ulgę dla osób samotnie wychowujących dzieci, a także ulgę za internet. Jeśli nie wiemy, gdzie szukać informacji, to również zaleca się korzystanie z platformy podatkowej Pitax, która wskaże, z jakich ulg możemy korzystać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here