Przyczepa podłodziowa z płozami – gdzie taką znaleźć?

0
253

Zarówno polskie kurorty nadmorskie, jak i mazurskie jeziora, przeżywają prawdziwy wysyp turystów każdego lata. Dostęp do wielu dóbr stał się wręcz nieograniczony i coraz więcej ludzi decyduje się na zakup własnej łodzi, skutera wodnego lub nawet jachtu. Aby ich transport i wodowanie odbyły się w bezpieczny, wolny od jakiegokolwiek ryzyka uszkodzenia sposób, niezbędna może okazać się przyczepa podłodziowa z płozami. Skąd ją wziąć? Jakie są rodzaje przyczep podłodziowych?

Przyczepy podłodziowe jednoosiowe

Przyczepa podłodziowa z płozami może być jednoosiowa. Co to oznacza? Oznacza to, że można nią transportować stosunkowo nieduże łodzie – takie o wadze nieprzekraczającej 1500 kg oraz długości nie większej niż 6,5 metra. W tym konkretnym przypadku ciężar załadunku jest rozkładany na koła przyczepy podłodziowej z płozami oraz na hak samochodu. Płozy to tylko przykładowe akcesorium, w jakie można wyposażyć jednoosiową przyczepkę: dość sporą popularnością cieszą się również rolki.

Przyczepy podłodziowe dwuosiowe

Tego rodzaju przyczepy dedykowane są łodziom o maksymalnej wadze 3000 kg i długości nawet do 9 metrów. Ich wykonanie musi być solidne, użyte materiały muszą charakteryzować się niebagatelną wytrzymałością, ponieważ znaczna część ciężaru będzie spoczywać na osiach (a nie na haku samochodu). W tym przypadku nie wystarczą zwykłe opony – potrzebne będą te z kategorii C. Oczywiście tak jak w przypadku jednoosiowej przyczepy podłodziowej z płozami tak i tutaj można dobrać różnego rodzaju akcesoria mające na celu umożliwienie i ułatwienie załadunku – mam tu na myśli np. roli czy wyciągarkę.

Trzyosiowe przyczepy podłodziowe

Tutaj mamy coś dla posiadaczy naprawdę dużych łodzi – przyczepy podłodziowe trzyosiowe wg dokumentacji nadają się do przewozu jedynie łodzi o wadze nieprzekraczającej 3500 kg, jednak zapewniam, że wytrzymają o wiele więcej.  Maksymalna długość łodzi transportowanej na takiej przyczepie to 9,5 metra. To, co charakteryzuje tego rodzaju przyczepy, to konstrukcja – wytworzona została ze wzmocnionych profili zamkniętych ocynkowanych ogniowo. Hamulec najazdowy, dodatkowo wzmocnione opony kategorii C, niezależnie uresorowane zawieszenie na wałku skrętnym to kolejne kwestie nie do przeoczenia. O tych przyczepach możesz poczytać odwiedzając specjalistyczne strony internetowe, dedykowane przyczepą podłodziowym.

Polecane marki przyczep podłodziowych z płozami

Jako, że jest to dość poważny zakup – inwestycja od kilku do kilkunastu tysięcy złotych lub nawet więcej – to polecam zaopatrzyć się w przyczepę podłodziową z płozami od renomowanej, znanej marki, która opiera swoją produkcję tylko na sprawdzonych, solidnych komponentach. Bez wątpienia takimi markami są:

  • Temared;
  • Brenderup;
  • Lorries.

Ręczę, iż każda przyczepa podłodziowa z płozami z logiem któregokolwiek z wymienionych producentów będzie strzałem w dziesiątkę.

Gdzie kupić przyczepę podłodziową z płozami?

Wejdź już teraz na stronę www.przyczepa-podlodziowa.pl. Jest to strona oferująca przyczepy podłodziowe z płozami najwyższej możliwej jakości. Obsługa jest w stanie szybko i bez problemu dostosować wybraną przez Ciebie przyczepę do Twoich osobistych potrzeb i preferencji. Co prawda siedziba firmy mieści się na północy Polski, ale w historii działalności marki nie brakuje także zleceń realizowanych na dalszą skalę – także na południe Polski. Zdaj się na doświadczenie pracujących tam osób – fachowe doradztwo, doświadczenie i wiedza to atuty nie do przecenienia. Gorąco polecam to miejsce z podłodziowymi przyczepami z płozami – zapewniam, że się nie zawiedziesz.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here