Przez taniec na salony - kariera tancerzy telewizyjnych

Od wielu lat Polska zakochana jest w tańcu. Szkoły taneczne w większych miastach wciąż nie mogą narzekać na brak klientów, a sami tancerze zyskali więcej możliwości pracy zarobkowej i uskuteczniania swojej pasji w jednym. Widowisko „Taniec z Gwiazdami” w telewizji TVN, którego format był kontynuowany w Polsacie sprawiło, że wielu zupełnie anonimowych dla szerokiej publiczności tancerzy zyskało popularność. Kto z nich zrobił karierę na warszawskich salonach i poza nimi?

Marcin Hakiel

Tancerzami z Tańca z Gwiazdami szeroka publiczność zainteresowała się dopiero po kilku pierwszych edycjach telewizyjnego show. Tym, który zdecydowanie przyciągał uwagę był Marcin Hakiel. Młody tancerz znakomicie uczył tajemnic tańca, kroków i figur tanecznych Katarzynę Cichopek – aktorkę, znaną przede wszystkim z telewizyjnych seriali. Miłość pomiędzy młodymi, która kiełkowała w programie, rozkwitła. Zwyciężyli „Taniec z Gwiazdami”, ale i wygrali na polu prywatnym. Zostali parą, szybko Kasia powiedziała Marcinowi „Tak”, a obecnie mają już dzieci. Pod względem zawodowym Marcin Hakiel założył własną, dobrze prosperującą szkołę tańca. Często pojawiali się w mediach, wydali wspólnie kilka książek i płyt z instruktażem różnych stylów tanecznych. Można powiedzieć, że Hakiel jako jeden z pierwszych tancerzy zrobił karierę w show biznesie, ale głównie za sprawą znanej partnerki, a obecnie żony.

Edyta Herbuś

Młoda, filigranowa tancerka Edyta Herbuś z „Tańca z gwiazdami” cieszyła się sympatią widzów. Tańczyła m.in. z Jakubem Wesołowskim i Marcinem Mroczkiem. Prowadziła później po odejściu z show program „W rytmie MTV”, a także wystąpiła jako uczestniczka w programie „Jak oni śpiewają”. Wygrała z Marcinem Mroczkiem w parze drugi Konkurs Tańca Eurowizji.

Ma własną szkołę tańca w Otwocku, którą otworzyła z Tomaszem Barańskim. Wystąpiła w wielu sesjach zdjęciowych, a nawet w pokazach mody. Pojawiała się przez lata w serialach telewizyjnych, m.in. w „Na Wspólnej”, „Kryminalni” czy w „Pierwszej miłości”. W 2015 roku spełniła swoje marzenie i wystąpiła w spektaklu „Diwa” u boku Małgorzaty Bogdańskiej, w jednej z głównych ról.

Ewa Szabatin

Ewa Szabatin postawiła na karierę projektantki. Po występach w telewizyjnym show z Przemysławem Sadowskim, Rafałem Olbrychskim i Mateuszem Damięckim, zdecydowała się na odejście z programu.  Zajęła się projektowaniem mody dla kobiet. W 2009 roku zaprojektowała swoją debiutancką kolekcję z Elą Dąbrowską. Rok później pojawiła się na rynku kolekcja tych dwóch pań o nazwie „Amabilis”.

Izabela Janachowska

Tancerka Izabela Janachowska wielokrotnie partnerowała gwiazdom w telewizyjnym show. Od 2015 roku jednak prowadzi własny program w telewizji TVN Style „I nie opuszczę cię aż do ślubu”, a od 2016 roku „W czym do ślubu”. To jedna z tancerek, która płynnie przeszła z parkietu tanecznego do polskiego show biznesu.

Tancerze i choreografowie z Tańca z Gwiazdami mogli liczyć na wsparcie stacji telewizyjnych w rozwijaniu swoich karier zawodowych. Jedni pozostali w branży i nadal zajmują się tańcem, inni wybrali zupełnie inną drogę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here